Piłka nożna. Strzelanina w okręgówce

Data publikacji: 11 listopada 2023 r. 21:37
Ostatnia aktualizacja: 11 listopada 2023 r. 21:38
W szczecińskich derbach Jeziorak wygrał ze Stalą (w żółtych koszulkach). Fot. Sławomir JANICKI

W piłkarskiej Klasie Okręgowej, w Grupie 2, w której występują szczecińskie drużyny, największa strzelanina była na Witkiewicza, gdzie Arkonia podejmowała Iskrę Banie, a po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej padło aż osiem goli, zaś mecz zakończył się remisem 4:4. Bramki dla szczecinian zdobyli: Andrij Żupanow 2, Adrian Gościło i Hubert Zarzycki, a dla Iskry: Kamil Karbowski 2, Grzegorz Kaniecki i Przemysław Brudnicki.

Mierzynianka w Mierzynie rozgromiła Myślę Dargomyśl 4:0 po golach: Jakuba Cymanowskiego 2, Pawła Krzemieniewskiego oraz Tomasza Tchórzewskiego. Kasta Majowe przerwała serię siedmiu porażek z rzędu, remisując na wyjeździe z GKS-em Kołbacz 1:1 po golu Norberta Rutkowskiego, a bramkę dla gospodarzy strzelił Kacper Tawrel.

Wicelider Energetyk w Gryfinie był nieco lepszy od Hutnika Szczecin i zasłużenie wygrał 2:1 po celnych strzałach Marcina Łapińskiego i Tomasza Bejuka, a autorem honorowego trafienia dla hutników był Kornel Duś. Bardzo dobry mecz oglądaliśmy na Osiedlu Kasztanowym, gdzie w derbach grodu Gryfa prowadzący w tabeli Jeziorak Załom wygrał ze Stalą 2:1, zwyciężając do przerwy 2:0 po bramkach Miłosza Magdziaka i Dominika Wekwertha. Po zmianie stron stalowcy uzyskali dużą przewagę, lecz zdołali strzelić tylko jednego gola autorstwa Patryka Wróblewskiego, a do wyrównania zabrakło nieco szczęścia... ©℗ (mij)