Piłka nożna. Strzelanina na Kasztanowym

Data publikacji: 25 marca 2023 r. 23:46
Ostatnia aktualizacja: 02 kwietnia 2023 r. 15:34

W sobotę szczecińskie kluby Klasy Okręgowej w Grupie 2 rozegrały 18. kolejkę spotkań i tylko Jeziorak Załom zdobył komplet punktów.

ISKRA Banie - KASTA Majowe 2:2 (0:0); 0:1 Dawid Przybylski (71), 1:1 Radosław Sapiński (80 karny), 1:2 Jurij Liaszko (88), 2:2 Radosław Sapiński (90+2).

W pierwszej połowie spotkanie nie było porywającym widowiskiem, boisko średnio nadawało się do gry i nie padła ani jedna bramka. Po przerwie obie drużyny bardzo chciały wygrać, ale brakowało dobrych okazji strzeleckich. W 62. minucie gospodarze po drugiej żółtej kartce dla Michała Okonia, zaczęli grać w dziesiątkę. Zaistniałą sytuację wykorzystali zawodnicy Kasty, którzy podeszli wyżej do przeciwnika i po bramce Przybylskiego objęli prowadzenie. Gospodarze zdołali wyrównać po rzucie karnym. Tuż przed końcem spotkania, bramkę po rzucie rożnym zdobył dla szczecinian Liaszko i wydawało się, że to koniec emocji w tym meczu. W ostatniej minucie do wyrównania doprowadził jednak Sapiński, który uderzył precyzyjnie z rzutu wolnego i uratował punkt dla gospodarzy, a remis wydaje się być sprawiedliwym rezultatem.

Arkonia Szczecin przegrała u siebie z liderem tabeli - Odrą Chojna 0:3. Gole dla gości zdobyli: Karol Wąchała, Eryk Madera i Marcin Borczyński. Jeziorak Załom pokonał u siebie Ogniwo Babinek 5:0, a w ostrej strzelaninie bramkami podzieli się: Jakub Rośczak (2), Adrian Chodorowski (2) i Szymon Bednarek. Stal Szczecin tylko zremisowała u siebie z Orłem Grzędzice 2:2, a bramki dla gospodarzy zdobyli Miłosz Pogoda i Tomasz Cydzik. Od 69. minuty goście grali w dziesiątkę. ©℗ (PR)