Wtorek, 23 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Stalowa eksplozja emocji

Data publikacji: 19 października 2019 r. 22:56
Ostatnia aktualizacja: 19 października 2019 r. 22:56

W Grupie 1, czyli Północnej, szczecińskiej piłkarskiej Klasy Okręgowej, liderująca Polonia Płoty zaledwie jedną bramką, po strzale Artura Nabrzewskiego, pokonała 1:0 na wyjeździe Orła Łożnica, dla którego była to pierwsza porażka na własnym boisku.

Odnotujmy jeszcze w derbowym pojedynku wysokie zwycięstwo Sparty Gryfice nad Wichrem Brojce aż 6:0, oraz to, że w meczu zaplecza czołówki tabeli, Jeziorak Załom na swym stadionie na Osiedlu Kasztanowym, uległ Iskrze Golczewo 0:1 po bramce Pawła Marczuka i ustąpił gościom miejsca w fotelu wicelidera.

Najwięcej emocji było jednak w meczu na Bandurskiego, choć do 77 minuty nic na to nie wskazywało, bo kibice nie oglądali ani jednej bramki. Ale właśnie na trzynaście minut przed końcem czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Stali Jakow Gurow, a ponadto sędzia podyktował rzut karny dla gości, wykorzystany przez Pawła Pawłowskiego.

Stalowcy nie załamali się jednak i po dwóch minutach wyrównali po strzale Krystiana Mazurka, a po kolejnych trzech minutach rutynowany Rafał Komar w odstępie kilkudziesięciu sekund zdobył dwa gole. To nie był jednak jeszcze koniec emocji, bo w 90 minucie Filip Lewicki zdobył kontaktową bramkę na 3:2... ©℗ (mij)