Sobota, 20 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Stalbest obronił tytuł

Data publikacji: 24 lutego 2021 r. 15:22
Ostatnia aktualizacja: 24 lutego 2021 r. 15:22

W meczu finałowym ósmej edycji piłkarskiej FBL (Football Business League) zmierzyły się ze sobą drużyny Impexu i Stalbestu, a po remisie 5:5 (3:3) rzutami karnymi 3:2 zwyciężył obrońca tytułu, czyli Stalbest.

Dla zwycięzców gole zdobyli: Adam Ładziak 2, Bartosz Ława 2 i Krystian Peda; a dla pokonanych: Bartosz Barandowski 2, Jakub Hilicki, Witold Klym i Adrian Skorb.

Pierwsza połowa była ze wskazaniem na ekipę Impexu, choć pierwszą bramkę strzelił zespół Stalbestu. Druga odsłona była lepsza w wykonaniu Stalbestu i to ten zespół objął prowadzenie 4:3. Impex w drugiej połowie miał przewagę jednego zawodnika przez 2 minuty (kara dla Bartosza Ławy), ale jej nie wykorzystał i to okazało się kluczowe, jeżeli chodzi o ostateczne rozstrzygnięcie. Na trzy minuty przed końcem bramkę na 5:4 strzelił Bartosz Ława i wydawało się, że jego doświadczony zespół utrzyma prowadzenie, jednak Bartosz Barandowski miał tego dnia inne plany i minutę przed końcem wyrównałą na 5:5. Mecz musiały rozstrzygnąć rzuty w których lepszy okazał się Stalbest 3:2, bo Artur Dąbrowski obronił strzał Adriana Skorba.

Z Superligi spadł Dragon Event, a awansowała AG Reklama. Z I ligi spadli: Tramwaje Szczecińskie, Truck Centrum i Alpinsky, a awansowali: Pogoń SportNet, TIM i Softvig. ©℗