Piłka nożna. Stal i Arkonia wygrywają w Klasie Okręgowej

Data publikacji: 04 marca 2023 r. 23:13
Ostatnia aktualizacja: 05 marca 2023 r. 00:13
Radość stalowców po 4-bramkowym zwycięstwie. Fot. Stal Szczecin/Facebook

Szczecińskie kluby Klasy Okręgowej Grupy 2 rozegrały zaległą, 15. kolejkę z rundy jesiennej. Arkonia Szczecin wygrała derbowy mecz z Kastą Majowe 3:1, choć do przerwy przegrywała 0:1. Stal Szczecin rozgromiła u siebie Osadnika Myślibórz 4:0, a Jeziorak Załom przegrał w Baniach z Iskrą 1:2.

Bramki dla Stali w meczu z Osadnikiem zdobyli: Mateusz Woźny, Miłosz Pogoda, Krystian Mazurek i Patryk Wróblewski. Osłabiony wicelider z Załomia był bardzo nieskuteczny w spotkaniu z Iskrą Banie i nie wykorzystał kilku stuprocentowych sytuacji, a gospodarze wręcz przeciwnie i to oni cieszyli się z wygranej. Bramkę honorową dla szerszeni strzelił Mateusz Chlibyk.

ARKONIA Szczecin - KASTA Majowe 3:1 (0:1); 0:1 Konrad Fijałkowski (38), 1:1 Paweł Pawłowski (60 karny), 2:1 Radosław Jaśkiel (67), 3:1 Paweł Pawłowski (84 karny).

W pierwszej połowie lepsze okazje miał zespół gospodarzy, ale to goście z Majowego objęli prowadzenie. Bramkę zdobył Konrad Fijałkowski, który dobił strzał z dystansu Dominika Ochmana. Po przerwie gole strzelała już tylko Arkonia. Najpierw rzut karny wykorzystał Paweł Pawłowski. Siedem minut później, dośrodkowanie z rzutu wolnego na tzw. długim słupku zamknął Radosław Jaśkiel. Ostatnia bramka to niepotrzebny faul w polu karnym Jakuba Barańskiego i pewny strzał z jedenastego metra Pawłowskiego. Po tym zwycięstwie Arkonia awansowała na III miejsce w tabeli. ©℗ (PR)