środa, 30 września 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA]

Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA]

Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA]
Data publikacji: 2020-08-10 11:10
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-11 11:01
Wywietleń: 1561 468891

Za nieco ponad cztery tygodnie piłkarze Pogoni Szczecin maja rozegrać pierwszy ligowy mecz nowego sezonu na remontowanym szczecińskim stadionie. Od ponad trzech tygodni trwają prace przy wymianie murawy i całego systemu grzewczego i nawadniającego. Jeżeli prace zostaną zakończone w terminie, to nastąpi to niemal w przeddzień premierowego spotkania w nowym sezonie na szczecińskim stadionie.

Prace przy jednej z największych szczecińskich inwestycji po wojnie wykonywane są jednocześnie przy udziale około 120 osób. Dzieje się tak od trzech miesięcy. Z uwagi na ograniczenia wprowadzone nie tylko w Polsce ale i na świecie wywołane pandemią Covid-19, w szczytowym okresie tzw. lockdownu, budowa Stadionu Miejskiego borykała się z większą absencją pracowników. W miesiącach marzec-kwiecień na budowie pracowało średnio ok. 70 pracowników. Obecnie liczba pracowników zdecydowanie wzrosła.

Mimo to, prace przy stadionie są mocno opóźnione. W drugim kwartale obecnego roku miały być już oddane do użytku dwie nowe trybuny: południowa i zachodnia. Prawdopodobnie najwcześniej będą gotowe na czwarty kwartał tego roku, czyli na końcówkę rundy jesiennej. W tym roku kibice będą oglądać mecze z małej starej trybuny mogącej pomieścić nieco ponad cztery tysiące kibiców.

Już w pierwszym kwartale obecnego roku miał być oddany do użytku budynek Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Wciąż nie jest gotowy. Pod koniec ubiegłego roku do dyspozycji miały być dwa boiska treningowe, a w drugim kwartale dwa kolejne. Wciąż trwają przy nich prace. Cały czas czekamy na choćby jeden gotowy element, który według harmonogramu miał być gotowy od jakiegoś czasu.

Budowa stadionu wraz z jego zapleczem infrastrukturalnym nie jest zagrożona, może jedynie ulec dość sporemu przesunięciu czasowemu. Nie jest zagrożone finansowanie inwestycji, jak i dofinansowanie ze środków państwowych w wysokości 30 mln złotych. Koszt całego przedsięwzięcia kształtuje się w kwocie 364 mln złotych, ale nieoficjalnie będzie to powyżej 400 mln złotych.

Zakończenie prac zaplanowano na pierwszą połowę 2022 roku. Już dziś wiadomo, że termin ten nie zostanie dotrzymany. Jeżeli uda się wystartować z nowym stadionem w rundzie wiosennej roku 2023, to będzie można uznać to za sukces. ©℗ (par) 

Fot. R. Pakieser

Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA] Piłka nożna. Stadionowe opóźnienie, trwa wyścig z czasem [GALERIA]

Komentarze

@Kibic
Dają lepiej radę od PiSu który przez 8 lat swoich rządów potrafił zafundować Szczecinowi jedynie Frygę.
2020-08-11 10:45:28
???
Czyli co? Pandemia jest z nami dopiero niecale pol roku, a spowodowane nia opoznienie liczone jest na co najmniej rok.
2020-08-10 17:54:16
Gość
Wykonawca musi ponieść odpowiedzialność są od tego kary umowne!
2020-08-10 16:16:57
Kibic
Kolejna inwestycja z problemami. Platforma z krzystkiem nie dają rady w mieście
2020-08-10 14:50:52
Jazon
Krzystek na wczasy. Do Goleniowa.
2020-08-10 14:13:51
1948
Dobra jest:)najważniejsze ze u Prezesa się zgadza
2020-08-10 12:33:54
nemo
Czy to nie jest dobry moment, żeby podziękować wykonawcy?
2020-08-10 12:32:52
HogoFogo
W tym wypadku Urzad Miasta położył uszy po sobie i jest wdzięczny wykonawcy za "dołożenie starań", "zrozumienie sytuacji" oraz "zrobienie co będzie w mocy". Za to przy budowie szkoły na Warszewie przeciwnie: wykonawca do wymiany - bo postępy na budowie były zbyt małe. Jak to tłumaczyć?
2020-08-10 12:10:02
wałki i dziadosto tylko winnych brak!
Czy kiedykolwiek doczekamy się aby coś powstało normalnie, bez przewałek, bez dziadostwa, bez oszustwa, bez kręcenia wałków? No dlaczego nikt nie ponosi za to odpowiedzialności? Dlaczego urzędnicy instytucje nadzoru/dozoru traktują taki stan rzeczy jako norma? Czy naprawdę aby być urzędasem należy być zblazowanym typkiem, bez odpowiedzialności. No i zanosi się na powtórkę z budowy stadionu Narodowego w stolycy, czy też stadionu w Poznaniu. No tam to chyba największy wałek poszedł, stadion został przepłacony dwukrotnie, no i przy okazji budowy stadionu z funduszy stadionowych kilka kilometrów dalej wybudowano parking dla ....policji! Ciekawe ile innych "inwestycji" powstaje z funduszy stadionowych w Szczecinie? Ile kasy kreatywna księgowość wygospodaruje ?
2020-08-10 11:27:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie