wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Stadion w rękach radnych

Piłka nożna. Stadion w rękach radnych

Piłka nożna. Stadion w rękach radnych
Data publikacji: 2015-11-05 10:46
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-06 08:24
Wywietleń: 1595 35568

W czwartek kibice i mieszkańcy Szczecina zakończyli akcję zbierania podpisów pod obywatelską inicjatywą uchwałodawczą w sprawie modernizacji stadionu piłkarskiego Pogoni. Kibice zebrali ponad 15 tysięcy podpisów protestując przeciwko modernizacji, która ich zdaniem jest nieopłacalna i nie spełnia standardów.

Tych podpisów wcale nie musiało być tak dużo. Wystarczyło 400. Kibice chcieli jednak mieć ich jak najwięcej, by przedstawić społeczeństwu sytuację, jako pilną i ważną. Można oczywiście dyskutować, czy 15 tysięcy podpisów jak na blisko 400 tysięczne miasto to dużo, czy mało.

Projekt zostanie złożony na ręce radnych, którzy po spełnieniu określonych procedur ustosunkują się do niego. Głosowanie nad przyjęciem, lub odrzuceniem uchwały obywatelskiej nastąpi nie wcześniej jak w przyszłym miesiącu. Do tego czasu możliwe jest lobbowanie radnych przez obie strony w ten sposób, by każda ze stron po głosowaniu mogła czuć się usatysfakcjonowana. ©℗ (p)

Cały artykuł czytaj w piątkowym wydaniu Kuriera Szczecińskiego, lub w e - wydaniu.

Komentarze

sgo
Czy nie można wykorzystać terenów obok ale też znajdujacych się przy ulicy Twardowskiego tj.miejsca dawnego basenu
2015-11-05 23:41:38
czyt
Ja uważam, że najlepszą lokalizacją będą tereny dawnej Gontynki.
2015-11-05 18:13:30
STADION
Ten Stadion powinien koniecznie powstac na Wyspie Grodzkiej. To super miejsce i zniknie wioska w Centrum Szczecina z czego smieja sie w Polsce.
2015-11-05 16:13:40
faul
Po co stadion tym szmaciarzom?
2015-11-05 15:08:23
witek
miasto robi tak jak chce a inicjatywa obywatelska w szczecinie to fikcja tylu kibicow sie jeszcze nie przekonalo--zrobia wszystkich w trabe--moje haslo wszyscy na wybory
2015-11-05 13:39:57
zworki
stadion tylko na twardowskiego!
2015-11-05 12:13:51
Kształt
Podkowa jest symbolem szczęścia, ale nie w przypadku architektury piłkarskich obiektów sportowych.
2015-11-05 11:37:30
Mieszkaniec Szczecina
Pytanie, czy kibice na pewno chcą mieć stadion w Kołbaskowie? Bo ja NIE!!! I jeszcze, dlaczego Miasto ma finansować budowę w OBCEJ gminie? No, chyba, że wcześniej włączymy ja do granic Szczecina.
2015-11-05 10:44:14