Piłka nożna. Srebro 14-latków!

Data publikacji: 30 czerwca 2019 r. 17:19
Ostatnia aktualizacja: 30 czerwca 2019 r. 22:08

W Babimoście zakończyły się rozgrywane w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży finały mistrzostw Polski do lat 14. o puchar Kazimierza Deyny, a w imprezie srebrny medal zdobyła reprezentacja Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Pięciu minut zabrakło naszej drużynie do zdobycia złota, bo 75 minucie finałowego spotkania prowadziła z Dolnośląskim ZPN 1:0, ale rywale zdołali jednak wyrównać, a w dogrywce okazali się lepsi wygrywając 4:1. Bramkę dla naszej drużyny, po faulu na Kroczku, strzałem z rzutu karnego zdobył Rychlik. Przy wyniku 0:0 nasz bramkarz Mendes-Dudziński obronił jedenastkę.

We wtorek nasza kadra pokonała Podlaski ZPN 3:0 (0:0), a bramki zdobyli: Mierzwa, Kroczek oraz Tudruj. W środę pokonaliśmy Śląski ZPN 1:0, a zwycięską bramkę strzelił Mierzwa. W ostatnim meczu grupowym ZZPN przegrał z Lubelskim ZPN 1:2, po golu Mierzwy, ale wynik nie miał znaczenia dla układu tabeli, a ZZPN zajął I miejsce w grupie.

Kadra ZZPN: Marcel Mendes-Dudziński, Oskar Jaroch, Dawid Kroczek, Jakub Litwiński, Antoni Bochan, Kacper Łunkiewicz, Igor Hnatkowski, Konrad Kargul-Grobla (wszyscy AP Pogoń Szczecin), Karol Tomaszewski, Aleksander Kubacki, Piotr Pardel, Jan Mierzwa, Michał Kotowski, Patryk Rychlik (wszyscy FASE Szczecin), Rafał Busse (Stal Szczecin), Mikołaj Tudruj (Bałtyk Koszalin), Hubert Mełecha oraz Krystian Chomiński (obaj Żaki Dąbie), trenerzy Robert Skok i Jarosław Włodarczyk, asystent - Jakub Florczak, trenerzy bramkarzy - Grzegorz Otocki i Rafał Brudkiewicz, fizjoterapeuta - Aleksandra Dilc, kierownik kadry - Jakub Cymerman.©℗

Na zdjęciu: srebrni medaliści XXV OOM.