Piłka nożna. Sparingi szczecińskich ligowców

Data publikacji: 01 lutego 2024 r. 15:22
Ostatnia aktualizacja: 01 lutego 2024 r. 15:22
Szczecinianie wygrali wieczorny mecz w Torgelow. Fot. Szymon KUFEL

Piłkarze III-ligowego lidera Świtu Skolwin rozegrali kolejny mecz kontrolny pokonując na wyjeździe niemiecki SpVgg Torgelow Ueckermünde 2:1 (0:0) po bramkach Przemysława Kędziory i Filipa Balcewicza, a nasz zespół wystąpił w składzie: Słowikowski (46 Matłoka) - Siwiński (60 Obst), Kuzko (46 Remisz), Kisły (60 Goździk), Balcewicz (46 Kasprzak), Obst (46 Wojdak), Ciechanowski (60 Balcewicz), Goździk (46 Ładziak), Paczuk (46 Hulisz), Święty (60 Paczuk) - Kapelusz (46 Kędziora).

Mecz w Torgelow, na dość mocno wyeksploatowanym boisku ze sztuczną nawierzchnią, był intensywny i zacięty, a rywale zza zachodniej granicy, w których szeregach wystąpiło kilku Polaków, nie przebierali w środkach, często uciekając się do dość ostrych fauli. Już w pierwszej połowie okazji strzeleckich z obu stron nie brakowało. Po przerwie Świt strzelił bramkę, a gdy w końcówce gospodarze wyrównali po rzucie rożnym, szczecinianie niemal natychmiast odzyskali prowadzenie. Świt planuje jeszcze 3 sparingi (w Neubrandenburgu, w Głogowie z Chrobrym i w Stężycy z Radunią), a następnie od 19 lutego klub ze Skolwina planuje tygodniowe zgrupowanie w Turcji.

Przebywające na zgrupowaniu w Międzyzdrojach piłkarki nożne liderującej w Orlen Ekstralidze Pogoni Szczecin, pokonały w sparingu w Darłowie ekstraligową Pogoń Tczew 4:0 (3:0) po dwóch bramkach liderki klasyfikacji strzelczyń Orlen Ekstraligi Natalii Oleszkiewicz, a na listę snajperek wpisały się także: Martyna Brodzik i Natalia Leśniewska. Szczecińska drużyna zagrała w ustawieniu: Radkiewicz (46 Sapor) - Dyguś (46 Litwiniec), Brzozowska (60 Zimoch), Michalczyk (60 Szymaszek), Garbowska (60 Leśniewska) - Brodzik (46 Łaniewska), zawodniczka testowana (60 Zienterska), Zdunek (46 Radochońska), Crim (46 Kuśmierczyk, 75 Rybińska), Giętkowska (46 Leśkiewicz) - Oleszkiewicz (60 Okoniewska). Spotkanie od samego początku układało się pomyślnie dla szczecinianek, które rozstrzygnęły pojedynek praktycznie już w pierwszym kwadransie, strzelając trzy gole w ciągu sześciu minut (od 6. do 12.).

Mecze kontrolne rozgrywały w tym tygodniu nie tylko szczecińskie zespoły, a lider II ligi Kotwica Kołobrzeg, na własnym boisku ze sztuczną trawą, pokonała Unię Swarzędz 1:0 (1:0) po golu z rzutu karnego Jonathana Júniora. (mij)