Piłka nożna. Sparingi III-ligowców. Wzmocniona Flota przegrywa

Data publikacji: 03 lutego 2024 r. 21:58
Ostatnia aktualizacja: 03 lutego 2024 r. 22:04
Na boisku przy Amfiteatrze Flota uległa Białym Sądów. Fot. MKS Flota/Facebook

Piłkarze III-ligowej Floty Świnoujście na swoim boisku ze sztuczną trawą przegrali w sparingu z IV-ligowymi Białymi Sądów 0:2 (0:2), a obie bramki w ciągu pięciu minut (od 21. do 26.) strzelił Wiktor Kolesnyk.

Przed meczem wyspiarze poinformowali o pozyskaniu 3 piłkarzy: urodzonego na Kubie 28-letniego obrońcy Samuela Mahlamäkiego, grającego ostatnio w Finlandii oraz w Szwecji; 20-letniego bramkarza Przemysława Zajączkowskiego, który grał w SMS Łódź, ŁKS Łódź i Starcie Brzeziny, z którym wywalczył awans do IV ligi; oraz 23-letniego bocznego obrońcy lub pomocnika Gabriela Szygendy, wychowanka Gwardii Koszalin i stamtąd przychodzącego, który z Kotwicą Kołobrzeg wywalczył awans do II ligi, a w roku 2022 został powołany do kadry zachodniopomorskiej na turniej Regions Cup.

W meczu kontrolnym zachodniopomorskich III-ligowców na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Ceglanej w Stargardzie, miejscowi Błękitni pokonali Vinetę Wolin 3:0 (1:0), a pierwszego gola tuż przed przerwą zdobył Adrian Kwiatkowski, zaś w drugiej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Damian Niedojad.

III-ligowe rezerwy Pogoni miały w sobotę zmierzyć się z zespołem z Niemiec, ale rywale zrezygnowali z przyjazdu do Polski, więc portowcy postanowili zagrać z Iskrą Banie, ale ostatecznie szczecinianie odwołali spotkanie z powodu problemów kadrowych (m.in. powołanie licznej grupy zawodników na zajęcia z ekstraklasowym zespołem). ©℗ (mij)