Piłka nożna. Sparingi III-ligowców na tydzień przed inauguracją

Data publikacji: 30 lipca 2023 r. 09:23
Ostatnia aktualizacja: 30 lipca 2023 r. 11:23
Sparing Świtu z Iskierką Mirand. Fot. Marta KUFEL/Iskierka Mirand/Facebook

Na tydzień przed startem piłkarskiej III ligi zachodniopomorskie wszystkie zachodniopomorskie drużyny rozegrały mecze kontrolne i to przeważnie wygrywając.

Zawodnicy drugiego zespołu Pogoni Szczecin zaimponowali formą w swoim ostatnim sparingu pokonując w Opalenicy młodzieżowy zespół byłego mistrza Premier League, czyli Leicester City 2:0 po bramkach Adama Frączczaka i Olafa Korczakowskiego. Były kapitan ekstraklasowych portowców znów zabłysnął w granatowo-bordowych barwach; najpierw zanotował swoje premierowe trafienie po powrocie do Pogoni, a chwilę później popisał się kapitalną asystą.

Świt na Skolwinie pokonał Iskierkę Mirand Szczecin 3:1, rozstrzygając mecz po przerwie, a gole strzelili: Dominik Siwiński, Patryk Paczuk i zawodnik testowany, który wkrótce oficjalnie dołączy do zespołu z północnego Szczecina. Honorową bramkę dla gości zdobył Dominik Mazurkiewicz.

W bezpośrednim pojedynku dwóch naszych III-ligowców będąca beniaminkiem Flota w Świnoujściu uległa Vinecie Wolin 1:2, a na listę strzelców Vikingów wpisali się: Jakub Ostrowski i Jakub Maszka, zaś kontaktowe trafienie dla gospodarzy pięć minut przed końcem zaliczył Szymon Cybulski.

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem rozgrywek Błękitni w Stargardzie pokonali  Gwardię Koszalin 2:1, a bramki dla zwycięzców zdobyli: Damian Niedojad i Olivier Kliś, zaś dla pokonanych - Sebastian Milanowski. Drugi zespół Błękitnych przegrał na wyjeździe ze Stalą Szczecin 2:3, a gole dla stargardzian zdobyli: Maciej Rodzoch i Miłosz Kiciński. ©℗ (mij)