Piłka nożna. Śnieg storpedował rozgrywki

Data publikacji: 19 listopada 2022 r. 19:19
Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2022 r. 20:19
Większość boisk nie nadawała się do gry. Fot. Ogniwo Babinek/Facebook

Nie odbył się sobotni mecz Ekstraligi piłkarek nożnych Pogoni Szczecin ze Śląskiem Wrocław, w ostatniej chwili przeniesiony z Karłowicza na sztuczną trawę przy Kresowej, gdyż mimo odśnieżania boiska, po kwadransie nawierzchnia ponownie pokrywała się coraz silniej padającym śniegiem i nie było widać linii, a zawodniczki obu drużyn zgodnie orzekły, że w tych anormalnych warunkach nie chcą ryzykować kontuzji.

W piłkarskiej IV lidze w sobotę odbyły się tylko 2 mecze, a 5 spotkań zostało odwołanych ze względu na obfite opady śniegu. Swój pojedynek rozegrała liderująca Flota Świnoujście, pokonując u siebie beniaminka Gavię Choszczno 5:0, a hat-tricka w ciągu zaledwie sześciu minut skompletował obrońca gospodarzy - Michał Stasiak, strzelając bramki w 20., 23. i 26. minucie. Pozostałe gole zdobyli: Błażej Jezierski i Krystian Peda. Wieża w Postominie zremisowała 1:1 z Hutnikiem Szczecin, który objął prowadzenie w 8. minucie po bramce Kacpra Karmana, ale nieco ponad kwadrans później gospodarze wyrównali.

W piłkarskiej Klasie Okręgowej w Grupie 2 w sobotę z powodu ataku zimy odbył się tylko jeden mecz, w którym Morzycko Moryń, choć do przerwy przegrywało 1:3, pokonało u siebie Orła Grzędzice 5:4, a decydującą zwycięską bramkę strzelił Artur Blasius. ©℗ (PR)