sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Schalke 04 chce Grosickiego

Piłka nożna. Schalke 04 chce Grosickiego

Piłka nożna. Schalke 04 chce Grosickiego
Data publikacji: 2016-08-10 10:26
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-10 10:26
Wywietleń: 1304 147843

28-letni wychowanek Pogoni Szczecin Kamil Grosicki może jeszcze podczas letniego okna transferowego trafić do niemieckiego Schalke 04 Gelsenkirchen. Taką informację podał Bertrand Latour, dziennikarz francuskiej stacji RTL.

Reprezentant Polski już wcześniej deklarował, że chciałby opuścić Francję. Jako przyczynę podał, że po serii zamachów nie czuje się w tym kraju bezpiecznie. Już wcześniej spekulowano na temat przenosin Grosickiego do innego klubu. Wymieniano takie kluby, jak: Everton, czy Fiorentina.

Grosicki został pozyskany przez francuski Stade Rennes za kwotę 800 tys. euro. Dziś wyceniany jest na 5 mln euro. Jeżeli Schalke 04 byłoby zainteresowane sprowadzeniem Polaka, to na pewno taka kwota nie byłaby dla niemieckiego klubu zbyt wygórowana.

Schalke 04 sprzedało podczas letniego okienka swojego najbardziej utalentowanego gracza Leroya Sane do Manchesteru City za 50 mln euro. Nie byłoby zatem żadnego kłopotu z wyłożeniem sumy dziesięciokrotnie niższej. Problem może się pojawić, jeżeli Francuzi zażądają wyższej kwoty. Przy przenosinach do Evertonu mówiło się o 10 mln euro.

Przypomnijmy, że wiosną tego roku Francuzi przedłużyli umowę z Grosickim do 2020 roku. Nie są zatem zainteresowani sprzedażą piłkarza za niską kwotę, nie są też zmuszeni do nagłej sprzedaży swojego czołowego gracza, bo uchodzą za klub stabilny, z dość wysokim jak na francuskie realia budżetem i latem sprzedali do Borussi Dortmund swojego najlepszego piłkarza, zaledwie 19-letniego Ousmane Dembele za 12 mln euro.

Pozyskaniem Grosickiego zainteresowana była zimą Legia Warszawa, oferowała nawet 2 mln euro, ale Francuzi nie zgodzili się oddać swojego piłkarza za taką sumę. O chęci pozyskania swojego wychowanka informowała również Pogoń, ale od samego początku była bez szans na realizację przedsięwzięcia. (par)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”