Piłka nożna. Samobój Golli

Data publikacji: 10 kwietnia 2017 r. 08:17
Ostatnia aktualizacja: 10 kwietnia 2017 r. 09:42

Radosław Janukiewicz rozegrał drugi mecz w barwach norweskiego Stromsgodset, ale wciąż nie zaznał jednak smaku zwycięstwa. Jego zespół w trzeciej kolejce spotkań nowego sezonu zaledwie zremisował na własnym boisku 1:1 (1:1) z Aalesund.

Rywal na bramkę Janukiewicza oddał cztery celne strzały. Oznacza to, że wypożyczony z Pogoni 33-letni bramkarz zanotował 75-procentową skuteczność. Został wybrany do trójki najlepszych graczy meczu swojej drużyny, wyżej oceniony został tylko jeden piłkarz.

Fatalny mecz w barwach holenderskiego NEC Nijmegen rozegrał inny były piłkarz Pogoni Szczecin, Wojciech Golla. Jego zespół przegrał na własnym boisku z Ajaksem Amsterdam aż 1:5 (0:3).

25-letni defensor był zamieszany w utratę wszystkich goli, a szczególnie źle się zachował przy trzech pierwszych w pierwszej połowie. Najpierw już w 3 minucie oddał strzał samobójczy, następnie nie porozumiał się z innym obrońcą przy szybko rozegranej akcji gości, a przy trzeciej bramce dał się bardzo łatwo ograć we własnym polu karnym. ©℗ (par)