Piłka nożna. Ruszyła IV liga. Dąb górą w Policach

Data publikacji: 05 marca 2022 r. 22:16
Ostatnia aktualizacja: 05 marca 2022 r. 22:16
W Policach zwyciężył grający na zielono, czwarty w tabeli, Dęb Dębno. Fot. Ariel SZYDŁOWSKI

Podczas minionego weekendu rozegrano pierwszą tegoroczną kolejkę piłkarskiej IV ligi, a szczecińskie zespoły walczyły na wyjazdach ze zmiennym szczęściem, bo Hutnik wygrał w Stargardzie z rezerwami Błękitnych 1:0, a Jeziorak Załom w hokejowych rozmiarach 3:6 uległ w Dygowie Raselowi.

Odwiedziliśmy Police, gdzie piłkarze Chemika przegrali na własnym boisku z Dębem Dębno 1:2 (1:1); 0:1 Rymar (10), 1:1 Dąbrowski (37), 1:2 Filipowicz (58).

Przed spotkaniem oba zespoły wyszły na murawę z banerem „Nie dla Wojny” i flagą Ukrainy. W ten sposób oba zespoły oraz kibice chcieli oddać hołd walczącej Ukrainie. Podczas spotkania zbierano też najpotrzebniejsze artykuły dla potrzebujących.

Początek meczu należał zdecydowanie do polickiego zespołu i już po zaledwie czterech minutach gry chemicy powinni wyjść na prowadzenie. Sytuacji sam na sam z Banasiem nie wykorzystał jednak Szala. Chwilę później policzanie po rzucie rożnym i strzale Janickiego zdobyli bramkę na 1:0, lecz sędzia jej nie uznał. W 10. minucie po rzucie rożnym goście obieli prowadzenie po strzale Rymara. Żółto-zieloni próbowali odrobić stratę jednak i w 37. minucie po błędzie bramkarza z Dębna bramkę na 1:1 zdobył Dąbrowski. Po przerwie nadal więcej z gry mieli policzanie, którzy śmielej zaatakowali i mieli dwie doskonałe okazje do zdobycia bramki. W obu przypadkach drużynę Dębu ratowały interwencje Banasia. W 58. minucie Filipowicz zdobył bramkę na wagę zwycięstwa dla Dębna. Do końca meczu gospodarze próbowali zdobyć bramkę wyrównującą, jednak to im się nie udało i ostatecznie po dobrym meczu chemicy przegrali.

W meczach drużyn z czołówki tabeli, pierwsza trójka grała na swych stadionach i solidarnie zwyciężyła. Liderująca Flota Świnoujście rozgromiła Inę Goleniów 7:2, wiceliderująca Vineta Wolin wygrała z Olimpem Gościno 3:0, a trzecia Gwardia Koszalin pokonała GKS Manowo 1:0. A oto pozostałe wyniki pierwszej tegorocznej kolejki: Darłovia - Zefir 0:0, Orzeł - MKP Szczecinek 3:3 i Sokół - Wieża 0:1. (mij)

1. Flota Świnoujście 52 72-12 16 4 0
2. Vineta Wolin 50 58-11 16 2 2
3. Gwardia Koszalin 41 38-10 12 5 2
4. Dąb Dębno 41 49-33 13 2 5
5. Biali Sądów 34 45-26 10 4 5
6. Orzeł Wałcz 32 39-31 9 5 6
7. Hutnik Szczecin 32 40-25 9 5 6
8. Wieża Postomino 32 33-26 9 5 6