sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Runjaic trenerem listopada

Piłka nożna. Runjaic trenerem listopada

Piłka nożna. Runjaic trenerem listopada
Data publikacji: 2018-12-07 16:32
Wywietleń: 688 365633

W drugiej edycji z rzędu nagroda dla Trenera Miesiąca organizowana przez Ekstraklasę SA powędrowała w ręce tego samego szkoleniowca. Tak w listopadzie, jak i w październiku triumfował bowiem w wyścigu o ten laur Kosta Runjaić, prowadzący Pogoń Szczecin.

Jest on drugim trenerem w historii, który był najlepszy w tym plebiscycie w dwóch kolejnych miesiącach. Poprzednio dokonał tego Gino Lettieri z Korony Kielce w zeszłym sezonie. Obaj ci szkoleniowcy zresztą taką serię notowali w pażdzierniku i listopadzie.

Runjaić został tym samym szóstym trenerem, który zdobył ten laur więcej niż raz. Po dwie nagrody, tak jak on, mają: Piotr Stokowiec, Nenad Bjelica oraz wspomniany już Lettieri. Na prowadzeniu w tej kategorii znajdują się natomiast Waldemar Fornalik i Jerzy Brzęczek. Obaj zwyciężali już trzykrotnie.

Pod uwagę przy wyborach Trenera Listopada 2018 roku brane były wyniki osiągnięte w 14., 15. i 16. kolejce. We wszystkich tych seriach Pogoń triumfowała, ogrywając kolejno: Arkę Gdynia (3:2 na wyjeździe), urzędującego mistrza Polski Legię Warszawa (2:1 u siebie) i Miedź Legnicę (2:0) u siebie.

Łącznie zaś od dziewiątej do szesnastej kolejki Pogoń Szczecin prowadzona przez Kostę Runjaicia wygrała siedem z ośmiu meczów! Na koniec tego miesiąca plasowała się na siódmej pozycji ze stratą trzech punktów do podium, choć we wrześniu zamykała jeszcze tabelę ligową.

Miesiąc listopad szczecinianie zamknęli też, legitymując się - najdłuższą wtedy w stawce ligowej - serią jedenastu spotkań z rzędu ze strzelonym golem.

Kosta Runjaić musiał jednak stoczyć zaciętą rywalizację o triumf. We wszystkich trzech kolejkach przypadających na listopad zwycięstwa odniosły bowiem też Lechia Gdańsk pod wodzą Piotra Stokowca i Korona Kielce prowadzona przez Gino Lettierego.

Ostatecznie jednak wybór kapitanów padł na szkoleniowca Pogoni Szczecin. W tym sezonie jak na razie po tytuł sięgnęło zaledwie trzech trenerów. Oprócz Runjaicia w tej grupie znajdują się jeszcze Fornalik i Stokowiec. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie