środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Rumak liczy na większy polot

Piłka nożna. Rumak liczy na większy polot

Piłka nożna. Rumak liczy na większy polot
Data publikacji: 2016-07-29 13:13
Wywietleń: 735 146312

Mariusz Rumak, trener piłkarzy Śląska Wrocław - poniedziałkowego rywala portowców uważa, że drużynie w dwóch dotychczasowych meczach brakowało polotu. Twierdzi, że nowa jakość i polot w ofensywie mogą być widoczne w spotkaniu z Pogonią.

- W obu dotychczasowych spotkaniach wyszliśmy ofensywnie, ale gra się tak, jak przeciwnik pozwala – tłumaczył Rumak na konferencji prasowej. – Nie nastawialiśmy się tylko na defensywę. Sposób odbioru piłki, jaki zastosowaliśmy w Warszawie, miał sprawić, żeby przejmować piłkę już na połowie Legii i by były tworzone sytuacje. Nie odbieram naszego stylu jako defensywny, mimo że nie stwarzaliśmy za wielu okazji bramkowych. Pracujemy nad  określonymi mechanizmami w ataku. Trzeba spędzić jednak wiele godzin na treningu, a formację ofensywną tworzymy praktycznie w oparciu o nowych piłkarzy. 

Padło również pytanie o przygotowanie kondycyjne Bence Mervo. 21-letni węgierski napastnik ponownie został wypożyczony do wrocławskiej drużyny ze szwajcarskiego Sion.

- Bence przepracował z nami całe zgrupowanie, później miał przerwę, więc myślę, że potrzebuje jeszcze trochę czasu na przygotowanie się do wybiegania całego spotkania. Wszystko weryfikuje mecz. Nie grał w spotkaniach kontrolnych, więc dużo nam powie jego występ – powiedział trener Rumak. 

- Alvarinho jest traktowany na równi z innymi i stać go na jeszcze lepszą grę niż w ostatnim meczu. Jestem jednak zadowolony z jego postawy – odpowiedział trener Rumak na pytanie o Portugalczyka. – Wcześniej konsultowałem się nawet z trenerem Michałem Probierzem i jego wypożyczenie było przez nas przemyślane. Wiele czynników wpływa na dyspozycję piłkarza i mam nadzieję, ze tu czuje się dobrze. Potrzebujemy teraz jakości i polotu w ofensywie i mam nadzieję, ze pokażemy to w meczu z Pogonią. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy