poniedziałek, 27 maja 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Rudol chce brać większą odpowiedzialność

Piłka nożna. Rudol chce brać większą odpowiedzialność

Piłka nożna. Rudol chce brać większą odpowiedzialność
Data publikacji: 2016-09-09 12:52
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-09 12:53
Wywietleń: 835 154340

Dla Sebastiana Rudola rozpoczyna się nowy etap w piłkarskiej karierze. W polskiej ekstraklasie rozegrał już 77 spotkań, zdecydowaną większość jednak na prawej obronie.

Zaczęło się od meczu w jego 19 urodziny z Lechem Poznań. Zastąpił wtedy na prawej obronie pauzującego za czerwoną kartkę Adama Frączczaka, a jego zmiennik Wojciech Lisowski był kontuzjowany.

- Wtedy wygraliśmy 5:1, ja zadebiutowałem w wyjściowym składzie, zaliczyłem asystę i wydawało się, że to będzie moja docelowa pozycja – mówi 21-letni młodzieżowy reprezentant Polski. - Wcześniej jednak debiutowałem w ekstraklasie na środku obrony, w reprezentacji juniorów grałem natomiast na środku pomocy. Różnie to się zatem układało.

Wszystko wskazuje na to, że Rudol od meczu z Lechem w Poznaniu powróci na środek obrony na stałe. Mówią tak w klubie wszyscy, nawet trener Moskal przed rozpoczęciem sezonu stwierdził, że środek obrony, to docelowa pozycja dla Rudola.

- Tak naprawdę to dopiero w niedzielę dowiem się, czy zagram – zaznacza piłkarz Pogoni. - Zdaję jednak sobie sprawę, że odejście Kuby Czerwińskiego to może być szansa dla mnie. W pierwszej drużynie Pogoni jestem już długo i chyba czas najwyższy brać większą odpowiedzialność na siebie. Na to jestem gotowy.

Sebastian Rudol wrócił ze zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski. W meczu towarzyskim z Węgrami nie zagrał jednak nawet minuty.

- Na pewno jadąc na zgrupowanie chcę zrobić na trenerze na tyle dobre wrażenie, żeby później zagrać w meczu – kontynuuje S. Rudol. - Rozmawiałem wcześniej z trenerem Dorną o mojej sytuacji. Mówił mi, że traktuje mnie, jako prawego obrońcę, bo na tej pozycji głównie grałem w klubie, ale może z czasem się to zmieni. Okaże się na boisku.

Dla Sebastiana Rudola występy w młodzieżowej reprezentacji Polski, to coś więcej, niż tylko piłkarska przygoda.

- W przyszłym roku finały młodzieżowych mistrzostw Europy rozgrywane będą na polskich boiskach, przed polską publicznością i bardzo chciałbym w nich zagrać - mówi S. Rudol. - To będzie duże wydarzenie piłkarskie w Europie. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Na jakie wydarzenie czekasz najbardziej?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie