Piłka nożna. Rezerwy Pogoni rozgromiły Zawiszę

Data publikacji: 11 września 2022 r. 00:02
Ostatnia aktualizacja: 12 września 2022 r. 14:19
Rezerwy Pogoni dobijają wojskowych z Bydgoszczy kolejnym golem. Fot. Ryszard PAKIESER

7. kolejka piłkarskiej III ligi okazała się szczęśliwa dla zachodniopomorskich drużyn, bo wygrały rezerwy szczecińskiej Pogoni, Błękitni Stargard, a nawet beniaminek Vineta Wolin i tylko szczeciński Świt Skolwin może mówić o pewnym niedosycie, bo choć do 56. minuty prowadził 2:0, to zaledwie zremisował...

POGOŃ II Szczecin - ZAWISZA Bydgoszcz 5:1 (3:0); 1:0 Yadegar Rostami (7), 2:0 Bartłomiej Mruk (24), 3:0 Mariusz Fornalczyk (26), 4:0 Dawid Rezaeian (52), 4:1 Maciej Koziara (77), 5:1 Amin Doustali (90).

Portowcy rozgromili bydgoskiego Zawiszę, któremu nie pomogło wsparcie licznej grupy głośnych szalikowców, a bramki dla szczecinian strzelali ekstraklasowicze i obcokrajowcy. Już w 7. minucie wynik otworzył Rostami, a nie minęło pół godziny, gdy po golach zdobytych w odstępie dwóch minut przez trenujących z pierwszym zespołem Mruka i Fornalczyka, podopieczni trenera Pawła Ozgi praktycznie zapewnili sobie zwycięstwo z dotychczasowym wiceliderem i zajęli jego miejsce w tabeli.

SOKÓŁ Kleczew - ŚWIT Skolwin 2:2 (0:2); 0:1 Przemysława Kędziora (23), 0:2 Adam Ładziak (36 karny), 1:2 Fabian Grzelka (56), 2:2 Mateusz Wzięch (74).

Mecz rozpoczął się udanie dla szczecinian, którzy w 23. minucie uzyskali prowadzenie po strzale pozyskanego latem Kędziory, a gdy trzynaście minut później Ładziak pewnym strzałem z jedenastki podwyższył rezultat, wydawało się, że zwycięstwo gości jest przesądzone. Nie minęła jednak godzina gry, gdy kleczewianie zdobyli kontaktowego gola, a około kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, zdołali wyrównać...

UNIA Solec Kujawski - BŁĘKITNI Stargard 1:3 (1:0); 1:0 Damian Stasikowski (25), 1:1 Kacper Friska (48 karny), 1:2 Damian Niedojad (58), 1:3 Adrian Kwiatkowski (77).

Podopieczni trenera Macieja Sayeda przegrali pierwszą połowę, ale tuż po przerwie zdołali wyrównać po strzale z rzutu karnego Friski, co dodało im animuszu, a podłamało gospodarzy, zaś dwa kolejne gole stargardzian były udziałem doświadczonych zawodników z II-ligowym stażem: Niedojada oraz Kwiatkowskiego.

VINETA Wolin - STOLEM Gniewino 2:0 (0:0); 1:0 Kamil Wiśniewski (53), 2:0 Szymon Kurczak (61).

Po dobrym meczu beniaminek z Wolina odniósł drugie III-ligowe zwycięstwo, a podopieczni trenera Dawida Jeża rozstrzygnęli pojedynek w pierwszym kwadransie drugiej połowy, po celnych strzałach doświadczonych napastników: Wiśniewskiego i Kurczaka. ©℗ (mij)