niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Reprezentant poza kadrą meczową

Piłka nożna. Reprezentant poza kadrą meczową

Piłka nożna. Reprezentant poza kadrą meczową
Data publikacji: 2016-03-09 14:46
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-09 14:46
Wywietleń: 1193 122950

21 - letni Dawid Kort ma coraz gorsze notowania u trenera Czesława Michniewicza. W pierwszym wiosennym meczu z Koroną Kielce wszedł na boisko w 67 min. gry, w drugim z Piastem Gliwice już tylko na ostatnie 7 minut.

W dwóch kolejnych spotkaniach przesiedział na ławce rezerwowych całe mecze i to w sytuacji, kiedy nie mógł wystąpić z powodu choroby grający na jego pozycji Takafumi Akahoshi. W pojedynku z Ruchem Chorzów nie znalazł się nawet w meczowej osiemnastce.

Mówimy tu wychowanku klubu, który w poprzedniej rundzie grając na wypożeczeniu w Bytovii na boiskach I ligi zaliczył 10 asyst. U trenera Michniewicza przebić się jest mu coraz trudniej.

- Dawid grał w sobotę w meczu drużyny rezerw - tłumaczy trener Michniewicz. - W tamtym spotkaniu wystąpiło też dwóch innych środkowych pomocników z pierwszej drużyny: Walski i Piotrowski. Na meczu obecni byli moi asystenci: Radosław Biliński i Boris Peskovic. Przekazali mi, że najlepiej spośród całej trójki wypadł Piotrowski i dlatego on zajął miejsce wśród rezerwowych.

W najbliższym meczu z Zagłębiem Lubin z powodu żółtych kartek nie zagra Fojut. W związku z tym zwolni się jedno miejsce w meczowej osiemnastce.

- Z Dawidem cały czas rozmawiam i nie zauważyłem z jego strony jakichś pretensji - kontynuuje Czesław Michniewicz. - On rozumie swoją sytuację, jest spokojny i czeka na swoją szansę. Na pewno ją dostanie.

Dawid Kort w dniu meczu z Ruchem otrzymał powołanie do reprezentacji Polski do lat 20, która 23 marca rozegra mecz w ramach piłkarskiego Pucharu Narodów z Włochami w Szczecinie.

W 18 osobowej kadrze włącznie z Kortem jest tylko pięciu piłkarzy, którzy podczas minionej kolejki nie zagrali ani minuty w swoich klubach ekstraklasy, lub I ligi. Kort jest natomiast jedynym, który nie znalazł się choćby w meczowej osiemnastce swojej klubowej drużyny. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy