Środa, 24 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Remis znaczy utrzymanie

Data publikacji: 11 maja 2019 r. 22:01
Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2019 r. 22:01

II liga piłkarska: RUCH Chorzów - BŁĘKITNI Stargard 1:1 (0:0); 0:1 M. Kwiatkowski (54), 1:1 Wiech (61).

BŁĘKITNI: Rzepecki - Szrek, Baranowski, Błyszko (46 Ostrowski), Rogala - M. Kwiatkowski, Shimmura, Karmański (46 Kurbiel), Cywiński, A. Kwiatkowski - Brzeziański (75 Starzycki).

Błękitni remisując na wyjeździe z byłym wielokrotnym mistrzem Polski, zdegradowali go definitywnie z II ligi, a sami na kolejkę przed końcem rozgrywek zapewnili sobie utrzymanie.

Pierwsza połowa toczyła się niemal przy pustych trybunach, a był to efekt frustracji chorzowskich kibiców, którzy za niepowodzenia swojego klubu obwiniają działaczy. Na trybunach wywieszono transparent z napisem „Grabarze Ruchu", a obok nazwiska działaczy, którzy zdaniem kibiców zaszkodzili klubowi. Wśród wymienionych znaleźli się m.in.: Mosór, Gęsior i Pietrzak. Pod koniec tej części gry Ruch miał szansę na objęcie prowadzenia, ale w 45 minucie Rzepecki obronił strzał Foszmańczyka z rzutu karnego.

Niecałe dziesięć minut po przerwie jedyną bramkę dla Błękitnych zdobył M. Kwiatkowski. Co prawda Ruch (w barwach którego grali m.in.: byli piłkarz3 Pogoni Szczecin - Obst, Bartolewski i Duchowski, były piłkarz Kotwicy Kołobrzeg - Giel oraz syn byłego piłkarza i trenera Pogoni - P. Mandrysz) dość szybko wyrównał, ale jeden punkt nic chorzowianom nie dawał.

Był to ostatni w tym sezonie wyjazdowy mecz podopiecznych Adama Topolskiego, którzy z 40 punktami na koncie zajmują 12 miejsce w tabeli i przed ostatnią ligową kolejką mają pewne utrzymanie.

W najbliższą niedzielę o godz. 13 w Stargardzie Błękitni zagrają ostatni mecz w tym sezonie, a rywalem będzie były wicemistrz Polski, obecnie walczący o awans do I ligi -PGE GKS Bełchatów. ©℗ (mij)