Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Remis w ostatnim sparingu Pogoni

Data publikacji: 22 stycznia 2021 r. 18:01
Ostatnia aktualizacja: 22 stycznia 2021 r. 18:20

Piłkarze Pogoni Szczecin w ostatnim przedsezonowym sparingu zremisowali z pierwszoligową Arka Gdynia 2:2 (0:1). Bramki dla szczecinian zdobyli w II połowie Kamil Drygas i Tomas Podstawski.

Zimowa przerwa w rozgrywkach ekstraklasy jest w tym roku wyjątkowa krótka. Mecz z Arką był zwieńczeniem trzeciego tygodnia przygotowań, a zarazem drugim i ostatnim spotkaniem kontrolnym przed wznowienie ligi. Pogoń już za tydzień zmierzy się w wyjazdowym meczu ekstraklasy z Rakowem Częstochowa.

Po ubiegłotygodniowej porażce w sparingu z Wartą Poznań (0:2), tym razem portowcy uzyskali korzystniejszy wynik. Wprawdzie przegrywali z Arką w 56 minucie już 0:2, ale w ostatnich 30 minutach odrobili straty. Pierwszą bramkę Pogoń straciła po niefortunnej interwencji Malca, który po dośrodkowaniu gdynian skierował piłkę do własnej bramki. Obrońca Pogoni popełnił błąd także przy drugim straconym golu gubiąc piłkę wyprowadzaną spod własnego pola karnego. Portowcy zdołali jednak wyrównać. Najpierw Drygas wykorzystał podanie od Kucharczyka, a później Podstawski po dośrodkowaniu na pole karne strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 2:2 (0:1); 0:1 Malec (29. - samobójcza); 0:2 Deja (56.), 1:2 Drygas (58.), 2:2 Podstawski (83.)

Pogoń: Stipica (62. Burtszyn) - Stec (55. Stolarski), Zech (68. Łasicki), Malec (68.  Traniantafyllopoulos), Mata (78. Mruk) - Kowalczyk (78. Fornalczyk), Kozłowski (55. Kucharczyk), Dąbrowski (68. Podstawski),  Drygas (78. Cibicki), Gorgon (55. Smoliński) - Zahović (62. Benedyczak). (woj)