Piłka nożna. Remis w III-ligowych derbach

Data publikacji: 22 kwietnia 2023 r. 16:51
Ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia 2023 r. 18:51

W piłkarskiej III lidze na plan pierwszy wysunęły się wojewódzkie derby w Wolinie, które po zaciętym spotkaniu zakończyły się podziałem punktów. Ciekawostką jest fakt, że w Vinecie wystąpiło czterech byłych zawodników Świtu. Zwycięstwo bez walki zanotowały natomiast rezerwy Pogoni, bo Unia Janikowo wycofała się z rozgrywek.

VINETA Wolin - ŚWIT Skolwin 1:1 (1:0); 1:0 Marek Niewiada (37), 1:1 Dmytro Sydorenko (58).

Pierwsza połowa, toczonego w dobrym tempie meczu, była wyrównana, a najlepszą okazję dla szczecinian miał Adam Ładziak, który trafił w poprzeczkę. Gospodarze objęli prowadzenie po rzucie rożnym, a strzelcem okazał się najbardziej doświadczony na boisku Marek Niewiada, pamiętający I-ligowe boje Floty Świnoujście w walce o ekstraklasowy awans. Po przerwie zaatakowali skolwinianie dążąc do wyrównania i stwarzając sobie kilka podbramkowych sytuacji, ale zabrakło im nieco szczęścia i wykorzystali tylko jedną po strzale Dmytry Sydorenki. Ostatnie pół godziny Vineta grała w dziesiątkę, po czerwonej kartce Niewiady, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję sam na sam z bramkarzem Patryka Paczuka.

ZAWISZA Bydgoszcz - BŁĘKITNI Stargard 2:0 (0:0); 1:0 Piotr Okuniewicz (60), 2:0 Korneliusz Sochań (85).

Na trudnym terenie w Bydgoszczy stargardzianie przegrali, a pojedynek rozstrzygnął się w ostatnich 30 minutach.

POGOŃ II Szczecin - UNIA Janikowo 3:0 vo