Piątek, 03 maja 2024 r.

Piłka nożna. Remis Świtu z rezerwami Pogoni

Data publikacji: 18 sierpnia 2021 r. 22:15
Ostatnia aktualizacja: 19 sierpnia 2021 r. 09:40

W środowym spotkaniu 3 ligi grupy 2 Świt Skolwin zremisował u siebie z rezerwami Pogoni Szczecin 1:1. To pierwsza strata punktów Świtu w tym sezonie.

Świt Skolwin - Pogoń Szczecin II 1:1 (0:0); 1:0 Piotr Wojtasiak (52), 1:1 Kacper Łukasiak (90).

W pierwszej połowie lepszym zespołem były rezerwy Pogoni. Bardzo dobre okazje zmarnowali Fornalczyk i Starzycki. Ten pierwszy oddał jeszcze dwa strzały i był najbardziej aktywnym zawodnikiem w zespole gości. Groźnie z dystansu strzelał jeszcze Matynia. Świt nie potrafił wykreować sobie dogodnej sytuacji bramkowej. Jedyna okazja to strzał z dalszej odległości Szymona Kapelusza w 35 minucie. W pierwszej fazie meczu Świt stracił z powodu kontuzji dwóch ważnych zawodników - Jakuba Kuzko i Kamila Walkowa, co mogło wpłynąć na grę gospodarzy.

Po przerwie śmielej zaczęli atakować gospodarze. Efektem była piękna bramka Wojtasiaka po podaniu piętką przez Nagórskiego. Wydawało się, że Świt ułoży sobie ten mecz, ale Pogoń nie dawała za wygraną i w dalszej części meczu starała się wyrównać. Próbował z rzutu wolnego Boniecki, a w 70 minucie Stasiak strzelił gola, ale był na pozycji spalonej. Wynik dla gospodarzy mógł podwyższyć Kapelusz, ale nie trafił w bramkę z okolicy 16 metra. Gdy kibice czekali już na końcowy gwizdek, po rzucie rożnym i główce Lisowskiego, piłkę z bliskiej odległości wbił do bramki Łukasiak. I trzeba uczciwie napisać, że Pogoń zasłużyła conajmniej na remis w tym spotkaniu.

Paweł Ozga Pogoń Szczecin II :

Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Z przebiegu meczu remis jest wynikiem zasłużonym. Spotkały się ze sobą dwa dobrze przygotowane taktycznie zespoły. W pierwszej połowie 6 piłkarzy z pierwszego zespołu Pogoni pojawiło się na murawie.

Andrzej Tychowski Świt Skolwin:

Obie szatnie czują po meczu niedosyt. Musiałem dokonać dwóch nieoczekiwanych zmian, ale udało się przetrwać pierwszą połowę. Szanujemy ten wynik i szykujemy się do meczu z Błękitnymi Stargard.