Piątek, 19 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Remis Pogoni w doliczonym czasie

Data publikacji: 18 grudnia 2021 r. 17:29
Ostatnia aktualizacja: 20 grudnia 2021 r. 20:46

Piłkarze Pogoni pozostali niepokonana drużyną własnego stadionu, ale nie zdołali podtrzymać trwającej od początku października zwycięskiej passy na Twardowskiego. Po raz drugi w sezonie zremisowali na własnym stadionie, a punkt portowcy uratowali w doliczonym czasie gry.

Pogoń Szczecin - Warta Poznań 1:1 (0:0) 0:1 Zrelak (74), 1:1 Triantafyllopoulos (90+4)

Pogoń: Stipica - Stolarski (58, Łęgowski), Triantafyllopoulos, Zech, Mata (83. Matynia)- Kucharczyk, Żurawski (79. Parzyszek), Kowalczyk, Carlos (79. Fornalczyk), Grosicki - Zahović (83. Stasiak).

Warta: Lis – Grzesik, Ivanov, Szymonowicz, Kupczak, Kiełb – Papeau (87. Burman), Czyż (90. Fiedosiewicz), Kopczyński (46. Ławniczak), Czyżycki (67. Kuzimski) – Zrelak.

Żółte kartki: Stolarski - Czyż. Widzów: 6488.

Bez pięciu kontuzjowanych zawodników -  Kozłowskiego, Kurzawy, Drygasa, Smolińskiego i Gorgona oraz pauzującego za kartki Dąbrowskiego przystąpiła do ostatniego jesiennego meczu Pogoń. Pierwsza połowa nie była w wykonaniu szczecinian efektowna. Wprawdzie w pierwszym etapie zamknęli rywali na ich połowie i mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki i wymienionych podaniach, ale wraz z upływem czasu gra coraz bardziej się wyrównywała. W I połowie to goście stworzyli tymczasem więcej sytuacji bramkowych. W  23 minucie kibice obejrzeli pierwszy celny strzał na bramkę. Czyż uderzył w środek bramki, ale pewnie interweniował Stipica. Jeszcze lepszą okazję Warta miała w 32 minucie. Sędziowie nie dostrzegli ewidentnego spalonego. Zrelak znalazł się sam na sam ze Stipicą, ale szczeciński bramkarz wygrał ten pojedynek. Warta miała tuż przed przerwa jeszcze jedną okazję bramkową, ale strzał Czyża odbił bramkarz Pogoni. Portowcy przez pierwsze 45 minut  nie oddali celnego strzału na bramkę i nie zagrozili poważniej Warcie.

Tuż po wznowieniu gry dobrą akcje rozegrali Zahović z Grosickim, ale dwa kolejne dogrania na pole karne byłego reprezentanta Polski nie znalazły adresatów. Aktywny Grosicki jeszcze kilka razy zakręcił defensywą Warty, ale to Kowalczyk oddał pierwszy celny strzał na poznańska bramkę. Uderzył jednak wprost w bramkarza Lisa. Goście groźniej zaatakowali dopiero w 74 minucie. Na lewym skrzydle obrońców Pogoni wymanewrował Ivanov, dograł piłkę wzdłuż linii bramkowej do Zrelaka, który posłał ją do siatki.

Trener Runjaic dokonał szybko czterech zmian i to wprowadzony na plac gry Parzyszek groźnie strzelał. Pogoń miała też serie rzutów rożnych, ale kolejne dośrodkowania nie przynosiły efektu. Dopiero odegranie Fornalczyka do wbiegającego w pole karne Triantafyllopoulosa zakończyło się celnym strzałem. Pogoń uratowała tym samym remis w przedostatniej doliczonej minucie i zapewnił sobie pozycje wicelidera jesieni PKO BP Ekstraklasy.

(woj)

Kibic
2021-12-20 20:34:05
Niektórzy np. Żurawski gada o mistrzu a gra jak by mu jaja związali, brakowało polotu Kozłowskiego.
RP
2021-12-19 19:30:13
Do KIEDY? , nie będę walczył o resortowe dzieci.
kolo
2021-12-19 16:54:26
chłoptasie przestraszyli sie okazji i narobili w gacie....runjaic moze ich nauczył paru schematow i na polska ligę to w zupełnosci wystarczy ale kto tych gosci nauczy mentalnosci zwyciezcy???????bez tego ani rusz....zwiazane nogi jak tylko pojawia sie realna szansa na tytuł.....ide o zakład ze pogon nie zdobedzie mistrza ani nawet nie bedzie sia liczyc do konca w walce o tytuł.... bez urazy ale to wynik wnikliwej analizy i obserwacji pzdr
Więcej optymizmu.
2021-12-19 12:40:06
Szanse na mistrzostwo Polski są nadal bardzo duże. Strata do Lecha jest minimalna. Runda wiosenna trwa od 4 lutego do 22 maja 2022 roku. Pogoń musi punktować już od lutego, a w poprzednich sezonach, po ciężkich treningach u trenera Runjaica , Pogoń zaczynała seryjnie wygrywać dopiero od kwietnia. Teraz musi być inaczej. Więcej optymizmu, bo jeszcze nie przegraliśmy tego sezonu. Jak napisał ktoś poniżej , podrożały małpki, i to jest realny powód do zmartwienia.
grek zrobił wynik
2021-12-19 09:29:01
zawinił przy stracie bramki i strzelił na 1-1 .
@kiedy
2021-12-19 06:41:29
Co za bzdury z tymi wolnymi mediami? Mętną politykę urbanoidów tu na forum przynosisz. Gdzie były wolne media jak małpki podrożały
Koniec marzeń
2021-12-19 06:37:35
Koniec marzeń o mistrzostwie. Koniec snów o potędze. Remis z Górnikiem i remis z Wartą właśnie pogrzebał sny i marzenia.
@Kiedy ???
2021-12-18 20:50:20
Nie histeryzuj - jaki zamach - przecież w kółko na TVN24 leci info że są holenderska firmą więc nowe przepisy im nie przeszkadzają poza tym idę o zakład że PiS podpisze specjalną umowę że TVN dopóki będzie w rekach USA to będzie mógł nadawać - problem pojawi się gdy USA będą chciały sprzedać TVN np Chińczykom albo Rosjanom. Z mojego punktu widzenia TVN się skończył gdy urządzili urodziny Hitlerowi... I mimo że nikt nie chciał zrobić tortu ze swastyką to i tak obrzucili łajnem wszystkich Polaków.
Kibic
2021-12-18 20:19:10
Gratulacje dla całej drużyny Pogoni, wysokiej noty w tabeli i życzenia powodzenia w przyszłej rundzie !
do @kiedy???
2021-12-18 19:59:16
Jeszcze ci się czkawką odbije brak reakcji , na zamach na wolne media , będzie jedyny przekaz po linii partyjnej PIS w Kurvizji , ale co tam ciebie interesuje bieganie za jedną piłką , gdzie każdy mógłby sobie kupić swoją i nie musiałby za nią biegać :))))
Do Re Kiedy???
2021-12-18 19:52:09
The Bill !! Tyle ...
xxx
2021-12-18 19:35:56
Dokładnie brakuje człowieka który uderzy z daleka. Był taki Kozulij, on mial uderzenie ale go już nie ma. Jeszcze dobrze uderzał Majewski.
AZ
2021-12-18 19:33:03
Wygrane z Legią i Lechią , a tu teraz strata punktów z Wartą. To boli. Panie prezesie, trzeba wzmocnień na wiosnę, bo na pewno będą kontuzje. Do pana redaktora z Kuriera : proszę nie publikować komentarzy nie na temat różnych szaleńców, którzy wszędzie widzą zamachy. To nie ten adres.
Re Kiedy???
2021-12-18 19:07:12
Jak tylko wyjdziesz z Choroszczy. Waniajesz Wania oborą.
Kibic
2021-12-18 19:00:36
Pogoń to nie drużyna na mistrza.nie potrafią oddać strzału za pola karnego ,zero ryzyka, gry jeden na jeden ,100 podań nic nie wynikających słaba drużyna, słaby trener a prezes tylko kasę liczy
ledwo co...
2021-12-18 18:40:24
czyżby prezio odpuścił sobie lidera ligi ?
@kiedy???
2021-12-18 18:34:19
Co ma lex tvn do futbolu? To nie ten artykuł. Poszukaj czegoś na ten temat w Wyborczej, na pewno tam jest wrzawa i wezwania do rewolucji. Ja za tefałen nie zamierzam walczyć, bo niezbyt kojarzy mi się ta stacja z wolnymi mediami ani tym bardziej z polskimi. Pozdrawiam.
Tomasz
2021-12-18 18:23:50
Tak ospałej Pogoni nie widziałem od bardzo dawna. Czy oni nie mieli jakieś imprezy świąteczno-pożegnalnej w środku tygodnia , bo przecież jutro rozjeżdzają się do domów ? Znakomita atmosfera na trybunach. Kibice złożyli hołd ofiarom Grudnia 1970 roku. Trzeba pamiętać o naszych bohaterach , a także o zbrodniarzach z PZPR. I tak ciągle myślę , jak to będzie na wiosnę z Pogonią. Gablota w klubie ciągle stoi pusta.
Kiedy ???
2021-12-18 18:18:09
Napiszecie o tym co zrobił PIS wczoraj : zamach na wolność mediów ?? Czy już jak GS jesteście kupieni przez Obajtka i "morda w kubeł" ?? Wstyd Kurierze Wstyd !!! To są rzeczy , które decydują o naszym jutrze !!
kibic
2021-12-18 18:00:39
Za czasów Majdan a chłopaki jeździli na picie i panienku do Malibu.Ciekawe gdzie byli wczoraj , że dzisiaj kac wygrał
Kibic zawiedzziony
2021-12-18 17:55:15
Pogoń nie potrafi wygrać z zamykającym tabelę zespołem, a wszyscy upajają się, że zostanie mistrzem Polski. Chyba w pici polo. Po prostu jest to bardzo przeciętny zespół, który gra nierówno i raz potrafi wygrać z najlepszymi, a następnie przegrać z najsłabszymi. Bo przecież ten remis to jest PORAŻKA!!!
Jesień na plusie.
2021-12-18 17:55:05
Generalnie bardzo udana runda jesienna. Wysoka pozycja w tabeli , dużo bardzo dobrych meczów i znakomity mecz z Lechią. Niepokoi kilka nieudanych meczów wyjazdowych, gdzie Pogoń nie potrafiła poradzić sobie agresywnymi i bardzo szybko grającymi drużynami. W lutym wracamy na boiska. Czy trener Kosta dobrze przygotuje zespół od pierwszego meczu ? Wesołych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich , którzy dobrze życzą Pogoni.
Zawód
2021-12-18 17:50:38
Wielki zawód i stracone bezcenne punkty. Kompromitacja Pogoni w 1 połowie. Miałem wrażenie , jakby piłkarze zażyli przed meczem środki nasenne. Zero motywacji i energii , a bramkarz gości nudził się w bramce. Po tej beznadziejnej grze trzeba cieszyć się z jednego punktu. Ale tych dwóch straconych może zabraknąć w maju. Ten zespół potrzebuje wzmocnień kadrowych i mentalnego wsparcia, bo chyba, mam nadzieję, nie uderzyła im sodówka do głowy. Wesołych Świąt.
kibic od wieków
2021-12-18 17:49:52
Sam mecz i poziom jaki zaprezentowała dzisiaj Pogoń pominę zasłoną milczenia.Natomiast serce raduje się kiedy słyszy się i widzi fajną oprawę meczową i odradzający się sektor kibiców dopingujący swoją drużynę.Ciarki po plecach krążą słysząc wielki doping,nowe wpadające w ucho przyśpiewki.Na trybuny wróciły rodziny z dziećmi a to znak,że rodziny czują się z dziećmi bezpiecznie za sprawą właśnie kibiców.Dawno takiego klimatu na trybunach Pogoni nie było.Wielki szacunek i gratulacje dla oprawy