Piłka nożna. Remis Pogoni, który nic nie dał i srebro na łasce Piasta

Data publikacji: 07 maja 2021 r. 23:29
Ostatnia aktualizacja: 09 maja 2021 r. 20:04

Walcząca o wicemistrzostwo Polski Pogoń Szczecin zremisowała w piątek w Lubinie, a jeden punkt nic jej nie dał, bo żeby wywalczyć srebrny medal szczecinianie muszą liczyć, że w poniedziałek Piast Gliwice wygra lub zremisuje w Częstochowie z Rakowem i jeszcze 16 maja portowcy powinni pokonać zespół spod Jasnej Góry. Gdyby Pogoń przegrała z Zagłębiem, miałaby dokładnie taką samą sytuację, czyli oczekiwanie w poniedziałek na punktowe straty częstochowian i pokonanie ich w ostatniej kolejce. A rozpoczęło się tak pięknie, bo już w 8 minucie Kucharczyk zdobył bramkę i prowadziliśmy do 70 minuty. Wtedy trener Kosta Runjaic dokonał pierwszej zmiany, zastępując ofensywnego Kozłowskiego defensywnym Podstawskim i zaraz po tej roszadzie Pogoń straciła gola, który może skutkować stratą szans na wicemistrzostwo kraju.

PKO BP Ekstraklasa: Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1); 0:1 Michał Kucharczyk (8), 1:1 Karol Podliński (70).

Zagłębie: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Kamil Kruk, Đorđe Crnomarković, Saša Balić - Patryk Szysz (90 Jakub Sypek), Jakub Żubrowski (64 Łukasz Łakomy), Jewgienij Baszkirow, Filip Starzyński (82 Łukasz Poręba), Dejan Dražić (64 Adam Ratajczyk) - Karol Podliński

Pogoń: Dante Stipica - Paweł Stolarski, Benedikt Zech, Mariusz Malec, Luís Mata (77 Kacper Smoliński) - Michał Kucharczyk, Damian Dąbrowski (77 Kamil Drygas), Kacper Kozłowski (70 Tomás Podstawski), Sebastian Kowalczyk (82 Adam Frączczak), Rafał Kurzawa - Adrian Benedyczak (82 Luka Zahovič)

Żółte kartki: Kruk, Balić, Podliński, Chodyna - Luís Mata, Drygas. Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom). Mecz bez udziału publiczności.

W 8 minucie po akcji Kozłowskiego, Kurzawa zacentrował, a w zamieszaniu podbramkowym, gdy Benedyczak absorbował rywali, Kucharczyk strzałem z bliska pokonał Hładuna. W 23 minucie po składnej akcji Kowalczyk strzelił z pierwszej piłki, ale za lekko, a po chwili uderzenie Benedyczaka bramkarz wybił na rzut rożny. Kwadrans po przerwie ładną akcję przeprowadzili Kurzawa z Kowalczykiem, a chwilę później ciut spóźnił się Benedyczak, zaś w następnej akcji Kowalczyk z ostrego kąta strzelił obok słupka. Od tego momentu inicjatywę przejęli gospodarze. W 70 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wychowanka SL SALOS Szczecin Starzyńskiego, Podliński strzelił wyrównującego gola do pustej bramki, z której wyszedł Stipica. Trzy minuty później po rzucie rożnym Starzyńskiego Podliński główkował tuż obok słupka. W 78 minucie Kucharczyk strzelił zbyt lekko, a w 86 minucie Ratajczyk uderzył niedokładnie. Po pierwszej nietrafionej defensywnej zmianie, szczeciński szkoleniowiec dokonał jeszcze czterech, potencjalnie ofensywnych roszad, ale nie przyniosło to skutku... ©℗

Pani z pralni
2021-05-10 08:18:47
zapomniałam dodać coś o Michale Kucharczyku. Patrząc na jego trafienia i asysty plus słaba gra pozostałych zespołów to wynikowa miejsca Pogoni. Czy drugiego czy trzeciego w tym wypadku nie ważne. Gość pokazuje, że na boisku trzeba zapier.... i schodzić z boiska z językiem na wierzchu. a nie jak zahović nawet z nie ubrudzonym strojem.
2021-05-09 19:59:32
czy na pewno jesteście pełni wiary w to, że Pogoń w Szczecinie może ograć Raków i zapewnić sobie drugie miejsce? Jeśli Pogoń przegrywała lub remisowała z dużo słabszymi zespołami. Skąd ta wiara i moc, że akurat uda się to z zespołem, który faktycznie zasługuje na podium.
2021-05-09 19:57:39
więc proponuje kibicom sukcesu trochę ochłonąć. Liczą się efektowne wygrane, a nie wymęczone 1:0. Nie liczą się statystyki ilośći przebiegniętych kilometrów, podań, czy posiadania piłki - w tym ponoć jesteśmy najlepsi. A tak na koniec czekacie na emocje do ostatniej kolejki i mecz z Rakowem, który rozstrzygnie o drugim miejscu. W obecnej sytuacji Piastowi są potrzebne punkty do zajęcia czwartego miejsca i faktycznie wynik może być niekorzystny dla Rakowa.
2021-05-09 19:53:45
Po odejściu Robaka i Buksy, który coś strzelił nie mamy napastnika!! Zahović dostawał tyle szans, że w przerwie letniej powinno mu się podziękować. Piłkarz, który się nie rozwinie ani nie będzie strzelał bramek. Adam Frączczak z całym szacunkiem dla niego nie powinien być wystawiany w roli napastnika. Benedyczak ze swoimi warunkami fizycznymi jeśli wypali to będzie z niego chleb.
2021-05-09 19:49:52
Kowalczyk to jezdziec bez głowy, który musi się jeszcze dużo uczyć, jeśli się nauczy. Drygas to już nie jest ten sam Kamil co kiedyś. Dąbrowski to jedyny solidny pomocnik, który daję jakość. Kozłowski to przyszłość jeśli Pogoń się go nie pozbędzie chęcią zarobienia. Nie mamy prawdziwego ofensywnego pomocnika, który dograłby piłkę na boki lub dograł do napastnika w polu karnym.
2021-05-09 19:47:08
Legia jest mocna na ligę, słaba na Europę. Na duzy plus Raków, który rok temu wrócił do ekstraklasy. Mamy jak na polska ligę przeciętnego trenera, przeciętny skład. Nie mamy tak naprawdę drugiego bramkarza, bo Stipica to numer 1 i w momencie kontuzji, kartek Bursztyn raczej nie ogarnie. o ile boki obrony dają radę to mamy wiecznie problem ze środkiem obrony, tu tracimy najwięcej bramek po głupich błędach. Hostiika, Gorgon, Podstawski to zwykli średniacy, którzy nic nie wnoszą do drużyny.
2021-05-09 19:40:35
jak ja uwielbiam tych naszych podwórkowych ekspertów piłkarskich :D nie oszukujmy się. Pogoń swoją grą i wynikami nie zasługuje ani na drugie ani na trzecie miejsce. Od lat co roku było tak, że Pogoń dobrze zaczynała a i tak kończyła na 6,7 czy 8 miejscu bo reszta jakoś grała. W tym sezonie nie grał równo zarówno Piast Gliwice, Jagiellonia , Śląsk, Lechia, czy Zagłębi. poniżej oczekiwań zdecydowanie Lech, Cracovia, czy Górnik Zabrze. Splot słabych wyników doprowadził Pogoń do czołówki.
plan
2021-05-08 20:03:43
nie mogą być wyżej w lidze niż na 3-4 miejscu ?
Lucyfer
2021-05-08 14:38:06
Drużyna bez objawową bez DNA zwycięzcy
Net
2021-05-08 14:13:06
Trener Ruinac po meczu pieprzył głupoty o grze Pogoni, a jak będzie brąz, bo będzie, to powie, że to sukces. Powie po niemiecku, bo polskiego przez trzy lata się nie naumiał.
kibic z Golęcina
2021-05-08 12:57:01
popieram to co napisał 100 procent, to normalny człowiek, a nie frustrat, co tylko chciałby obrażać innych. Nie wstydzę się że mieszkam na Golęcinie, jest tu dużo fajnych ludzi jak i w innych dzielnicach Szczecina. Pozdrawiam wszystkich, także tych sfrustrowanych i narzekających na wszystko ;-)
100 procent.
2021-05-08 11:25:41
Od lipca 50 procent widowni będzie dla każdego kibica. Dodatkowo będą sektory dla zaszczepionych , czyli będzie można zapełnić 100 procent , czyli 8 tysięcy miejsc na stadionie. W poniedziałek Raków nie wygra. Kibicami Pogoni są ludzie z tytułami profesorskimi i z wykształceniem podstawowym. Lewacy i prawacy. Przestępcy i ludzie kryształowo uczciwi. I nie tylko z Golęcina i Stołczyna , jak napisał poniżej ktoś , kto nie jest kibicem.
@Kibice i szczepieni
2021-05-08 08:42:38
Szczepić się tylko dlatego żeby oglądać tę padakę bez ambicji i mentalu? Musiałbym chyba na głowę upaść. Myślę, że nie ma szans na zapelnienie 50%. Chyba, że oszołomstwo ruszy ławą z Golęcina i Stołczyna, żeby dopingować swoich "ambitnych miszczóf".
Porównanie.
2021-05-08 05:41:14
Kucharczyk to jedyny facet z mentalnością zwycięzcy , bo tak było przez kilka lat jego gry w Legii. Strzela i asystuje. Ma wpływ na wyniki drużyny. Młody Kowalczyk , wychowanek Pogoni , dużo biega , walczy i zero skuteczności. To ofiara akademii Pogoni , bo tam nie uczą i nie wymagają strzałów z dystansu , prostopadłych podań , strzelania goli. Samo bieganie i walka , to za mało. Co pan na to , panie dyrektorze Adamczuk ?
Jakiś
2021-05-08 05:31:21
Beznadzieja Raków wygra i tyle a piwkarze z wioski z tramwajami nie zasłurzyli na wice.3 też za wysokie progi.polegną w pierwszym meczu intertoto bo to taka liga
Kibice i szczepienia
2021-05-08 05:11:21
Nowy sezon ekstraklasy rusza pod koniec lipca. Na stadionach ma być wtedy limit 50 procent kibiców na trybunach. Ale poza limitem będą zaszczepieni kibice. Zapisujcie się na szczepienia. Zwiększymy frekwencję.
Bielik
2021-05-08 05:08:34
W taki oto sposób Pogoń roztrwoniła szanse wicemistrzostwo, w czesniej na mistrzostwo, a jeszcze wcześniej na puchar Polski. Bardziej zasmucać nas już się nie da.
Znowu skuteczność.
2021-05-08 05:06:26
Bardzo dobra gra Pogoni przez pierwsze 60 minut i tylko jeden strzelony gol. Im bliżej końca meczu , tym gorzej. Zagłębie grało coraz lepiej i szybciej , a Pogoń odwrotnie. Problemem nie jest stracona bramka , ale tylko jeden strzelony gol w kolejnym meczu. Skuteczność Kucharczyka na wiosnę rewelacyjna. On jeden nie wygra meczu. Czy za tydzień , przy tej słabej skuteczności , Pogoń jest w stanie wygrać z Rakowem , który nie pokona Piasta w poniedziałek ?
Fryzjer
2021-05-07 23:59:40
No to czekamy na remisik Rakowa bo "szoł mast goł on" do ostatniej kolejki. Hrr tfuuu na ten sport, dlatego przerzuciłem się na strzelectwo i medale oraz puchary zależą jedynie od moich umiejętności.