Ostatnia aktualizacja: 07 maja 2023 r. 16:07

W niedzielne (7 maja) południe piłkarki nożne szczecińskiej Pogoni w ekstraligowym spotkaniu bezbramkowo zremisowały ze swoją imienniczką z Tczewa.

Orlen Ekstraliga piłkarek nożnych: POGOŃ Tczew - POGOŃ Szczecin 0:0

POGOŃ Sz.: Natalia Radkiewicz - Alicja Dyguś, Patrycja Michalczyk, Julia Brzozowska, Zuzanna Radochońska - Aleksandra Kuśmierczyk (62 Martyna Brodzik), Karolina Łaniewska, Roksana Ratajczyk (88 Wiktoria Bielecka), Anaida Shahbazyan (73 Zuzanna Rybińska), Agnieszka Garbowska - Natalia Oleszkiewicz

W pierwszej połowie tczewianki miały najlepszą okazję do wyjścia na prowadzenie, ale strzał z pola karnego trafił w poprzeczkę. Druga połowa rozpoczęła się od solowej akcji i mocnego strzału Ratajczyk, ale piłkę z najwyższym trudem odbiła bramkarka. W odpowiedzi groźnie strzelała Sobal, lecz na szczęście piłkę złapała Radkiewicz. Później obie drużyny głównie walczyły o piłkę środku pola i spotkanie zakończyło się zasłużonym podziałem punktów. (mij)

Pozostałe wyniki: KKP Bydgoszcz - AP Lotos 1:1, Śląsk - AZS UJ Kraków 0:2, HydroTruck - Górnik 2:9.

1. UKS SMS Łódź 49 59-18 16 1 2
2. GKS Katowice 49 42-13 16 1 2
3. Górnik Łęczna 48 74-27 15 3 2
4. POGOŃ Szczecin 34 38-27 11 1 8
5. AZS UJ Kraków 34 36-31 10 4 6
6. Śląsk Wrocław 29 43-35 9 2 9
7. Czarni Sosnowiec 26 32-23 7 5 7
8. AP Lotos Gdańsk 18 20-32 4 6 10