Piłka nożna. Remis kobiecej Pogoni w Sosnowcu

Data publikacji: 16 września 2023 r. 19:11
Ostatnia aktualizacja: 16 września 2023 r. 21:11

Piłkarki nożne Pogoni zremisowały na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, pamiętającym niesławne czasy Edwarda Gierka, z miejscowymi Czarnymi, których trenerką jest Anna Szymańska, była bramka Pogoni Women.

Orlen Ekstraliga piłkarek nożnych: CZARNI Sosnowiec - POGOŃ Szczecin 2:2 (2:0); 1:0 Karlina Miksone (25), 2:0 Karolina Łaniewska (44 samobójcza), 2:1 Martyna Brodzik (62), 2:2 Natalia Oleszkiewicz (72).

POGOŃ: Anna Palińska - Alicja Dyguś (46 Marianna Litwiniec), Julia Brzozowska, Kinga Bużan (59 Patrycja Michalczyk), Zuzanna Radochońska - Martyna Brodzik, Karolina Łaniewska (65 Heather Seybert), Emilia Zdunek, Kornelia Okoniewska (46 Agnieszka Garbowska), Jaylen Crim (65 Zofia Giętkowska) - Natalia Oleszkiewicz

Pierwsza połowa od samego początku nie napawała optymizmem, gdyż sosnowiczanki groźnie atakowały i w końcu w 25. minucie spotkania wyszły na prowadzenie, gdy celnym strzałem w okienko popisała się Miksone. Pod koniec pierwszej połowy samobójcze trafienie Łaniewskiej sprawiło, że granatowo-bordowe schodziły do szatni z dwiema bramkami straty.

W drugiej odsłonie meczu zobaczyliśmy odmienioną Pogoń. Sygnał do ataku dała w 62. minucie Brodzik, która filmowym strzałem z dystansu pokonała Oliwię Szperkowską. Dziesięć minut później Giętkowska idealnie dośrodkowała futbolówkę na głowę Oleszkiewicz, a ta zdołała wyrównać i dzięki temu szczecinianki są nadal bez porażki. ©℗ (mij)