czwartek, 03 grudnia 2020r.

Piłka nożna. Reca przebiera w ofertach

Data publikacji: 2020-07-14 18:33
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-14 18:42
Piłka nożna. Reca przebiera w ofertach
 

25-letni reprezentacyjny lewy obrońca Arkadiusz Reca prawdopodobnie nie zdoła uchronić przed degradacją swojej drużyny Spal Ferrara, która zajmuje ostatnie miejsce we włoskiej Serie A i ma jedenaście punktów straty do bezpiecznego miejsca w tabeli. Były gracz Floty Świnoujście raczej nie będzie jednak grał w nowym sezonie we włoskiej Serie B.

Piłkarz wypromowany przez Flotę Świnoujście, jeden z najsłynniejszych piłkarzy, który kiedykolwiek występował w tym klubie nie narzeka na brak ofert i to całkiem atrakcyjnych. Piłkarzem interesują się takie kluby, jak rosyjski Lokomotiw Moskwa, czy grecki AEK Ateny. W obu przypadkach chodzi o transfer do czołowej drużyny mocnych zagranicznych lig.

Może się tez zdarzyć, że o Recę upomni się jego obecny klub Atalanta, która swojego gracza zakupionego z Wisły Płock za 4 mln euro jedynie wypożyczyła do końca sezonu. Spal Ferrara może jednak piłkarza wykupić za 6 mln euro, bo tyle wynosi klauzula, a następnie za jeszcze większą kwotę sprzedać do jednego z wymienionych klubów.

W drużynie Lokomotiwu jednym z lewych obrońców jest konkurent Recy do gry na tej pozycji również w reprezentacji Polski Maciej Rybus. 31-latek rozważa jednak oferty z Turcji. Jeżeli na jedną z nich zdecydowałby się, to Reca raczej z chęcią wyjechałby do stolicy Rosji, a w klubie zastałby kolejnego z byłych zawodników zachodniopomorskich klubów Grzegorza Krychowiaka.

Reca w obecnym sezonie zagrał w 23 meczach Spal Ferrara, nie zdobył gola i zaliczył tylko jedną asystę. Poczynił jednak duży postęp i wciąż jest uważany za piłkarza perspektywicznego, niemal pewnego kandydata do kadry na finałowy turniej mistrzostw Europy w przyszłym roku. (par)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ