piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Rafałowicz wraca do Pogoni

Piłka nożna. Rafałowicz wraca do Pogoni

Piłka nożna. Rafałowicz wraca do Pogoni
Data publikacji: 2017-07-19 20:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-19 20:39
Wywietleń: 522 276798

46-letni Sławomir Rafałowicz będzie kolejnym członkiem sztabu szkoleniowego w Pogoni Szczecin. Jest już po rozmowie z Maciejem Skorżą i najprawdopodobniej będzie pełnić rolę analityka w pierwszej drużynie. W przeszłości bywał już w szczecińskim klubie za to odpowiedzialny.

Sławomir Rafałowicz jest byłym piłkarzem Pogoni Szczecin. Grał w szczecińskim klubie w latach 1990-96, w ekstraklasie rozegrał 30 spotkań, zdobył 3 gole, później reprezentował barwy innych szczecińskich klubów: Odry i Hutnika.

Jako trener prowadził drużyny Arkonii Szczecin i Kotwicy Kołobrzeg, 10 lat temu był asystentem Marcina Kaczmarka w IV-ligowej wówczas Pogoni, która po rundzie jesiennej plasowała się na pierwszym miejscu w tabeli. Obaj wtedy zostali zwolnieni.

W roku 2010 ponownie trafił do klubu przy ul. Twardowskiego i pracował u boku wielu szkoleniowców: Macieja Stolarczyka, Artura Płatka, Marcina Sasala, Artura Skowronka i Dariusza Wdowczyka. Prowadził też zespół rezerw. Zawsze odpowiedzialny był za szczegółową analizę gry drużyny rywala.

W poprzednim sezonie ponownie został asystentem trenera Kaczmarka, ale już w drużynie ekstraklasy Wiśle Płock. Z klubem rozwiązał umowę za porozumieniem stron po konflikcie Marcina Kaczmarka z piłkarzem Dominikiem Furmanem niemal w przeddzień inauguracji rozgrywek ligowych.

Sławomir Rafałowicz był też asystentem w reprezentacji Polski do lat 20, ostatnio pełnił funkcję analityka w reprezentacji młodzieżowej i analizował grę jednego z grupowych rywali reprezentacji Polski podczas finałowego turnieju mistrzostw Europy. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy