Sobota, 20 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Punkt uratowany w ostatniej akcji

Data publikacji: 02 kwietnia 2021 r. 20:33
Ostatnia aktualizacja: 02 kwietnia 2021 r. 20:33

Stal Rzeszów – Błękitni Stargard 2:2 (0:0); 1:0 Wolski (55), 2:0 Sławek ( 58), 2:1  Bochnak (74), 2:2 Ostrowski (90+3)

Błękitni: Dominik Sasiak – Bartłomiej Mruk, Hubert Krawczun (69, Damian Niedojad), Jakub Ostrowski, Jan Andrzejewski, Daniel Wajsak, Dawid Polkowski, Mateusz Bochniak, Michał Cywiński, Adrian Kwiatkowski (69, Bartosz Boniecki), Kamil Walków

Błękitni Stargard zremisowali ze Stalą Rzeszów w meczu rozegranym w Stalowej Woli. Punkt zdobyty ze Stalą jest dopiero szóstym wywalczonym w rundzie wiosennej przez stargardzian.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy. Piłkarze Stali długo utrzymywali się przy piłce i szukali swoich okazji na zdobycie bramki. Szans upatrywali m.in. w prostopadłych piłkach blisko pola karnego rywala i akcji za prawej strony boiska. Rzeszowianie skutecznie w pierwszej połowie potrafili zamykać gości na własnej połowie i tworzyć sytuacje, ale brakowało im skutecznych strzałów. Błękitni ograniczali się do kontrataków. W 41. minucie Szeliga strzelał na bramkę Błękitnych, ale Sasiak nie dał się zaskoczyć. W rewanżu zza pola karnego uderzał Polkowski, ale Błękitnym też nie dało to prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się od czerwonej kartki dla zawodnika gospodarzy Pieczary. Osłabionej Stali nie przeszkodziło to jednak zdobyć dwóch bramek w kolejnych minutach. Najpierw Wolski strzałem z kilkunastu metrów pokonał  bramkarza Błękitnych, a kilka minut później akcję Szeligi wykończył Sławek.

Błękitni mimo takiego przebiegu meczu nie rezygnowali z uzyskania korzystnego wyniku. Kontaktową bramkę zdobył Bochnak, a stargardzianie w końcówce meczu z wielką determinacją atakowali.  W 91. minucie bramkarz Kaczorowski uratował swój zespół przed utrata drugiej bramki, ale dwie minuty później zamieszanie w polu karnym wykorzystał Ostrowski, który w ostatniej akcji meczu zapewnił punkt swojemu zespołowi. (woj)