Piłka nożna. Przerwany mecz w Tiranie (FILM)

Data publikacji: 30 lipca 2015 r. 11:23
Ostatnia aktualizacja: 01 sierpnia 2015 r. 11:24

MECZ trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej pomiędzy albańskim Kukesi, a Legią Warszawa został przerwany w 55 min., po tym, jak piłkarz Legii Duda został trafiony z trybun kamieniem. Do tego momentu wicemistrzowie Polski prowadzili 2:1.

Na portalu 24kurier.pl na bieżąco informowaliśmy o wydarzeniach z Albanii.

Kukesi - Legia 1:2 (0:1) 0:1 Nikolic (30), 1:1 Moreira (49), 1:2 Rzeźniczak (51).

Skład Legii: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Pazdan, Brzyski - Furman, Jodłowiec (42, Masłowski) - Guilherme, Duda, Kucharczyk - Nikolić.

- W składzie Kukesi pięciu Albańczyków (cała defensywa i defensywny pomocnik), pięciu Brazylijczyków (czterech ofensywnych pomocników i napastnik), oraz Mołdawianin w bramce.

15 min. - Na boisku niewiele się dzieje. Gospodarze próbują legionistów przestraszyć, atakują ich bezpardonowo, na pograniczu brutalnych fauli. Goście nie dają się sprowokować. Albańczycy oddali da niecelne strzały.

18 min. - Żółtą kartką ukarany został Duda.

21 min. - Żółtą kartką ukarany został Flores (Kukesi).

26 min. - Kolejna żółta kartka - tym razem dla Jeffersona (Kukesi).

30 min. - Po okresie brzydkiej gry, przerywanej faulami, licznymi starciami, przewagę osiągnęła Legia i wykorzystała swoją pierwszą nadarzającą się okazję. Swój talent snajperski potwierdził Nikolic i wyprowadził gości na prowadzenie. Z trybun na boisko poleciały butelki.

34 min. - Trzeci z piątki Brazylijczyków w drużynie Kukesi otrzymał żółtą kartkę. Tym razem Moreira.

42 min. - Za kontuzjowanego Jodłowca wchodzi Masłowski.

43 min. - Już tylko jeden spośród pięciu Brazylijczyków w ekipie Kukesi bez żółtej kartki. Kolejną otrzymał Carioca.

45 min. - Legia do przerwy prowadzi 1:0 i jest to dla niej bardzo dobry wynik. Gra nie przebiega jednak pod dyktando wicemistrza Polski. Gospodarze mieli trzy znakomite okazje, ale za każdym razem strzelali niecelnie. W drużynie Legii dwa razy celnie uderzał Nikolic i raz udało mu się pokonać mołdawskiego bramkarza.

49 min. - Druga połowa zaczęła się dla Legii fatalnie. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez gospodarzy błąd popełnił Kuciak, który źle obliczył lot piłki, a Moreira z bliska głową doprowadził do wyrównania.

51 min. - Odpowiedź Legii jest natychmiastowa. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Brzyskiego, do piłki dochodzi Rzeźniczak, jego strzał odbija się od słupka i trafia do bramki. Legia prowadzi 2:1.

53 min. - Gdy Legia fetowała radość po zdobytej bramce, Duda został trafiony rzuconym kamieniem z trybun. Sędzia przerwał mecz.

- Piłkarze obu drużyn zeszli z boiska. Mecz nie został wznowiony. Legia prawdopodobnie otrzyma walkowera.