Piłka nożna. Przełamanie Floty

Data publikacji: 16 kwietnia 2022 r. 21:37
Ostatnia aktualizacja: 16 kwietnia 2022 r. 21:37

W piłkarskiej IV lidze rozegrana została 26. kolejka spotkań. Po dwóch porażkach z rzędu w końcu wygrała Flota Świnoujście, ktora pokonała u siebie Darłovię Darłowo 3:0.

W pierwszej połowie wynik meczu otworzył Krystian Peda, zaś po przerwie bramki strzelali: Damian Staniszewski (karny) i Patryk Harkot.

Vineta Wolin pokonała na wyjeździe rezerwy Błękitnych Stargard 2:0 i nadal ma sześć punktów przewagi nad Flotą. Pierwszą bramkę zdobył Kamil Wiśniewski, a po przerwie wynik podwyższył Marek Niewiada, który przed tygodniem również wpisał się na listę strzelców.

Hutnik Szczecin wygrał na wyjeździe z Pogonią Połczyn-Zdrój 3:2. Dwie bramki zdobył Daniel Augusto, a jedną Paweł Marczuk. Hutnik w 81. minucie mógł podwyższyć prowadzenie, ale nie wykorzystał rzutu karnego, który obronił Wojciech Ostrowski.

Jeziorak Załom zremisował u siebie z Dębem Dębno 0:0. Jeziorak nie stracił bramki, co w rundzie wiosennej wydarzyło się po raz pierwszy. Gospodarze mogli nawet wygrać to spotkanie, ale w 42. minucie Jakub Wójcik trafił piłką w słupek.

Ina Goleniów zremisowała na wyjeździe z MKP Szczecinek 3:3. Do przerwy Ina przegrywała już 0:3, ale po zmianie stron pokazała charakter. W 92. minucie bramkę wyrównującą głową zdobył Piotr Winogrodzki.

W piątek rozegrano jedno spotkanie, w którym Chemik Police pokonał u siebie Gwardię Koszalin 2:1. Prowadzenie gościom dał niezawodny Wiktor Sawicki, lecz po przerwie policzanie odwrócili losy spotkania po golach Emila Jędraszaka i Manuela Ponce Garcii i umocnili się w środku tabeli.