czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Przebudzenie Przybeckiego (FILM)

Piłka nożna. Przebudzenie Przybeckiego (FILM)

Piłka nożna. Przebudzenie Przybeckiego (FILM)
Data publikacji: 2016-03-01 10:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-01 10:47
Wywietleń: 259 121846

Bohaterem niedzielnej potyczki z Termaliką był niewątpliwie Miłosz Przybecki. Zdobył jedyną bramkę dla portowców, a w innych ofensywnych statystykach miał najlepsze liczby. Oddał najwięcej strzałów (trzy) i miał najwięcej kontaktów z piłką w polu karnym przeciwnika (cztery).

W tym drugim elemencie należał do wyróżniających się piłkarzy już jesienią ubiegłego roku. Nie przekładało się to jednak na skuteczną grę szybkiego, ale zbyt często pozbawionego precyzji skrzydłowego.

Przybecki był jesienią najbardziej krytykowanym piłkarzem w drużynie Pogoni. Zawodził do tego stopnia, że fani podczas meczu z Lechią Gdańsk wygwizdali swojego piłkarza, gdy ten wchodził w takcie gry na boisko. To była sytuacja bez precedensu i niejako przelewająca czarę goryczy.

Spustoszenie wśród skrzydłowych

Kibice domagali się rozwiązania kontraktu z piłkarzem, ale klub postanowił inaczej. Z czwórki skrzydłowych, jakich miał do dyspozycji jesienią trener Michniewicz, Przybecki okazał się jedynym, który swoje miejsce w drużynie zachował.

Wydawało się, że mimo wszystko będzie miał problem z regularną grą. Klub związał się z dwoma zagranicznymi piłkarzami: Adamem Gyurcso i Ismailem Traore. Ten pierwszy jednak póki co zawodzi, a ten drugi z powodów proceduralnych musiał opuścić klub i powrócił do Hiszpanii.

                                                JESIEŃ 2015   WIOSNA 2016

Procent celności strzałów            28,6 %            33,3 %

Podania otwierające                   145 minut         90 minut

Celne podania w pole karne         66 minut         45 minut

Kontakty z piłką w polu karnym   28 minut        22,5 minuty

Mimo to Przybecki w dwóch pierwszych meczach nie wszedł na boisko nawet na minutę. Pewnie rozpocząłby mecz na ławce rezerwowych również w spotkaniu z Termaliką, gdyby w pełni zdrowy był Listkowski, a za żółte kartki nie musiał pauzować Frączczak.

Okazał się klasycznym przykładem piłkarza, który potrafił świetnie wykorzystać swoją szansę i wytrzymał przede wszystkim dodatkowe napięcie spowodowane niechęcią ze strony fanów. Gdy 25 - letni skrzydłowy schodził w końcówce spotkania z boiska, to zamiast gwizdów po raz pierwszy podczas jego pobytu w Szczecinie pojawiły się brawa.

Jeden celny strzał i jeden gol

Przybeckiemu jesienią zarzucano słabą skuteczność. Często znajdował się w polu karnym przeciwnika (w przeliczeniu na minuty najczęściej spośród wszystkich portowców), ale nie umiał wykończyć sytuacji. Przez całą rundę jesienną oddał zaledwie dwa celne strzały. Wiosną już podczas jednego meczu wykonał jesienny plan w 50 procentach.

Zobacz i posłuchaj, co Miłosz Przybecki powiedział po zremisowanym meczu z Termaliką Nieciecza:

W podobnej sytuacji rok temu znajdował się Mateusz Matras. Jesienią 2014 roku podczas swojej premierowej rundy w Pogoni też był najbardziej krytykowanym piłkarzem w drużynie, wiosną ubiegłego roku prezentował się już zdecydowanie lepiej, a jesienią obecnego sezonu należał do najlepszych defensywnych pomocników w polskiej ekstraklasie.

Dziś Matras zajmuje drugie miejsce w ekstraklasie pod względem odbiorów, trzecie miejsce pod względem wygranych pojedynków główkowych i czwarte w klasyfikacji wygranych pojedynków. ©℗ Wojciech Parada

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy