poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Protest Świtu po awanturze w Gdyni

Piłka nożna. Protest Świtu po awanturze w Gdyni

Piłka nożna. Protest Świtu po awanturze w Gdyni
Data publikacji: 2016-10-06 13:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-08 18:45
Wywietleń: 3686 158048

W PONIEDZIAŁKOWYM „Kurierze” informowaliśmy o awanturach i kontrowersyjnych sytuacjach, jakie miały miejsce podczas niedzielnego meczu piłkarskiej III ligi rozegranego w Gdyni pomiędzy miejscowym Bałtykiem i Świtem Skolwin.

Sprawa ma swój dalszy ciąg, bo prezes Świtu Paweł Adamczak skierował pismo z prośbą o interwencję do prowadzącego rozgrywki Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Prezes zwraca się z prośbą o podjęcie czynności dyscyplinarnych wobec prowadzących mecz arbitrów (w ocenie działaczy Świtu decyzje sędziów były stronnicze i wypaczyły ducha rywalizacji fair play), anulowanie nałożonych kar dla zawodników Świtu oraz wyciągnięcie surowych konsekwencji wobec zawodnika drużyny gospodarzy Piotra Ruszkula, który w brutalny sposób zaatakował Grzegorza Szczepanika.

Prezes sugeruje dla niego karę rocznej dyskwalifikacji. Ponadto prosi o anulowanie czerwonej kartki dla wcześniej zmienionego i wbiegającego na boisko z ławki rezerwowych Jarosław Jóźwiaka, który stanął w obronie G. Szczepanika.

– Kara nie jest adekwatna do czynu porównując tę sytuację z atakiem na naszego zawodnika Grzegorza Szczepanika – stwierdza P. Adamczak. – A dlaczego zawodnik zaangażowany w przepychankę z Jarosławem Jóźwiakiem nie został wcale ukarany? Chciałbym też wyjaśnień, dlaczego nasz trener Artur Maliński został odesłany na trybuny w momencie, kiedy odciągał zawodników od zaognionej sytuacji, a pierwszy oraz drugi trener Bałtyku Gdynia nie zostali ukarani, gdy wyraźnie widać na materiale filmowym, z jaką agresją podbiegają do sędziego głównego. Oświadczam ponadto, że nie wyrażamy zgody na dalsze sędziowanie zawodów przez arbitrów, którzy prowadzili nasz niedzielny mecz.

W wysłanym piśmie nie ma o tym mowy, ale po meczu przedstawiciele Świtu mieli też sporo pretensji odnośnie prawidłowości bramki zdobytej przez Bałtyk, która przesądziła o zwycięstwie gdynian 1:0.

Wydział Dyscypliny Pomorskiego ZPN zapewne wkrótce zajmie się sprawą, a jej wyjaśnienie powinien ułatwić fakt, że zgodnie z obowiązującymi w tym sezonie przepisami, wszystkie spotkania III ligi powinny być filmowane i tak też było w tym przypadku. O dalszym ciągu tej bulwersującej sprawy będziemy na bieżąco informować. ©℗ (mij)

Komentarze

elo
Panie prezesie Chemik - świt 0:1 w zeszłym sezonie wydrukowane dla Pana Przez Pana Siedleckiego ze Sławna. W przyrodzie nic nie ginie, pan przekrecal teraz przekręcili pana. daj sobie spokój.
2016-10-08 18:44:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Andrzej Gedymin
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy