niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Prezes Mroczek bez deklaracji

Piłka nożna. Prezes Mroczek bez deklaracji

Piłka nożna. Prezes Mroczek bez deklaracji
Data publikacji: 2017-07-13 14:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-14 12:36
Wywietleń: 818 274891

Prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek na przedsezonowej konferencji prasowej tym razem nie składał żadnych deklaracji, nie obiecywał miejsca na podium, walki o europejskie puchary, zdobycia pucharu Polski, lub przeżycia innego cennego wydarzenia z udziałem drużyny.

Tak bywało w przeszłości, ale nie oznacza to wcale, że zespół jest słabszy, ma mniejsze możliwości i mniejsze apetyty na grę o wysokie cele.

- Dochodzą do mnie różne sygnały, że nie robimy nic, że nie kontraktujemy nowych piłkarzy, co jest oczywiście nieprawdą – powiedział prezes Mroczek. - Dokonaliśmy czterech transferów, możliwe, że jeszcze kogoś pozyskamy, ale każdy nasz ruch personalny chcemy dokładnie przeanalizować. Przede wszystkim wierzę w talent i wiedzę naszego trenera, którego uważam za najlepszy transfer. Wierzę, że przy nim nasze szanse na podniesienie poziomu całej drużyny zdecydowanie wzrosną.

- Wolałbym, żeby prezes mniej we mnie wierzył – odparł nieco z przekąsem trener Maciej Skorża wyraźnie dając do zrozumienia, że kadra zespołu jest zbyt szczupła. - Są dwie drogi dochodzenia do sukcesu. Pierwsza, to wprowadzanie młodych piłkarzy, wychowanków, lub przyspieszenie tej drogi i pozyskanie gracza już gotowego. Ta pierwsza droga jest trudniejsza i dłuższa.

Prezes Mroczek zasugerował, że ewentualny transfer mógłby być możliwy, gdyby pojawił się kupiec na jednego z dotychczasowych piłkarzy Pogoni.

- Okienko transferowe dopiero trwa dwa tygodnie, przed nami jeszcze 1,5 miesiąca – odparł prezes. - Mamy swoich kandydatów, z niektórymi prowadzimy nawet rozmowy. Jeżeli będziemy chcieli jednak kogoś wartościowego pozyskać, to musimy uwolnić środki.

Jarosław Mroczek nie jest zwolennikiem gruntownej zmiany w kadrze zespołu. Twierdzi, że w Pogoni nigdy nie będzie sytuacji, że do zespołu trafi siedmiu, lub ośmiu nowych zawodników.

- Nawet jeżeli mielibyśmy na to środki, to wolelibyśmy pozyskać mniej piłkarzy, ale lepszych jakościowo – ocenił prezes.

Przyznał jednocześnie, że w klubie są obawy, czy młodzi piłkarze podołają zadaniom ekstraklasy, ale chcą mimo to podjąć ryzyko.

- Wiemy, że na pozycji bramkarza mamy tylko jednego doświadczonego piłkarza i w przypadku jego kontuzji miejsce zajmie niedoświadczony zawodnik – ocenił prezes. - Pamiętamy jednak też, że w Jagiellonii ktoś dał szansę nastoletniemu Drągowskiemu i opłaciło się to. Zarówno Henger, jak i nowo pozyskany Bursztyn oceniani są pod względem potencjału bardzo wysoko. 

Pogoń przystąpi do nowego sezonu po fatalnej końcówce poprzedniego. Frekwencja podczas całego poprzedniego sezonu wynosiła średnio 5,8 tys. kibiców i była najniższa od momentu, kiedy Pogoń wróciła pięć lat temu do ekstraklasy.

- Jeżeli drużyna będzie dobrze grała, jeżeli kibice zobaczą zespół walczący, a wierzę, że tak będzie w przypadku naszego zespołu, to mam nadzieję, że wtedy wrócą kibice na stadion w większej liczbie. Na większe zaufanie kibiców musimy zapracować - ocenił prezes. (par)

Fot. D. Gorajski

Komentarze

bolo48
Pokopią, pokopią i rozejdą się do domów.. gdzie tu emocje?! Wypromować, sprzedać, aby tylko się utrzymać. Malizna..
2017-07-14 12:27:34
Twardo na ziemi.
Zaczyna być normalnie. Bez obiecanek. Wszyscy wrócili z kosmosu. Nowy stadion , dwa razy większy budżet ( 45 milionów złotych ) i wtedy można mieć wielkie plany. Powodzenia !
2017-07-13 14:51:58
obserwator
Chyba wczoraj widziałem jak piłkarzyki z Pogoni wychodziły z Kantyny Portowej. Udali się do swoich aut - mercedesy i inne auta z wyższych półek , także sportowe fury.Pytam się za co kupili te drogie auta jak ledwo grać potrafią i potykają się o własne nogi? Same miernoty tam grają i takie wyniki ma Pogoń jako klub. Jak tyle im klub płaci to trzeba wymagać. Te młode chłopaki to 4 liga. tylko szpan i lans. Z czego im klub płaci? Z naszych biletów??? Na mecze Pogoni taki poziom to wejścia za darmo dla zachęty aby ich w ogóle ktoś chciał oglądać.
2017-07-13 14:36:40
Kibic od wieków
Zespół który nie ma celów,nie ma motywacji.Dziwie się,że "pracodawca" swoim pracownikom nie określa żadnych celów a każdego miesiąca będzie im wypłacał kasę za to tylko,że przyjdą "do pracy" Doskonale rozumiem asekuranctwo zarządu,trenera itd ale dlaczego z kibiców robi się dyletantów by nie powiedzieć dosadniej-? Czyli co-utrzymanie się w ekstraklasie będzie mega sukcesem-?
2017-07-13 14:24:37
cacanki
A jak miałby obiecywać coś, co jest kompletnie niezależne od niego - to byłoby niepoważne.
2017-07-13 14:08:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy