wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Praszelik wolny, chce go Pogoń

Piłka nożna. Praszelik wolny, chce go Pogoń

Piłka nożna. Praszelik wolny, chce go Pogoń
Data publikacji: 2020-06-30 15:03
Wywietleń: 689 462684

Niespełna 20-letni Mateusz Praszelik odchodzi z Legii Warszawa. Utalentowanemu pomocnikowi 30 czerwca kończy się umowa i nie doszedł do porozumienia w sprawie nowego kontraktu ani przedłużenia obecnej umowy do końca sezonu.

Piłkarz w obecnym sezonie zagrał w ekstraklasie pięć razy, między innymi w inauguracyjnym spotkaniu przeciwko Pogoni i to w wyjściowym składzie. Później nie otrzymywał już zbyt wielu szans. Nic dziwnego, że postanowił kontynuować karierę w innym klubie, o nieco mniejszych aspiracjach, ale za to z większymi szansami na regularną grę. Zawodnik w ostatnim czasie był kontuzjowany.

Praszelik jest piłkarzem, którego pozyskaniem zainteresowanych jest wiele polskich klubów ekstraklasy, między innymi Pogoń Szczecin. To były kolega z reprezentacji Polski juniorów Macieja Żurawskiego. Jeżeli piłkarz zdecydowałby się na kontynuowanie kariery w Pogoni, to druga linia portowców mogłaby być złożona między innymi z piłkarzy nie mających jeszcze 20 lat: Żurawskiego, Praszelika i zaledwie 16-letniego Kacpra Kozłowskiego, który od kilku dni trenuje indywidualnie.

Prócz Pogoni zainteresowanie Praszelikiem wykazują takie kluby, jak: Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław, czy Raków Częstochowa. Każdy z nich włącznie z Pogonią może się pochwalić umiejętnością promowania młodych piłkarzy. Górnik w poprzednim sezonie sprzedał Szymona Żurkowskiego, Śląsk w obecnym sezonie wypromował Przemysława Płachetę, a Raków Miłosza Szczepańskiego. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie