Piłka nożna. Pożegnanie wakacji ze Świtem

Data publikacji: 28 sierpnia 2022 r. 09:56
Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2022 r. 09:56
Na inaugurację Świt pokonał Polonię Środa Wielkopolska 6:0, a ile goli padnie w derbach? Fot. Ryszard PAKIESER

W niedzielę o godz. 18 na stadionie przy ul. Stołczyńskiej na Skolwinie odbędą się III-ligowe piłkarskie derby województwa zachodniopomorskiego, w których szczeciński Świt podejmie Błękitnych Stargard.

Będzie to mecz dwóch czołowych drużyn tabeli, bo stargardzianie dzięki dwóm zwycięstwom i dwóm remisom, mają 8 punktów i zajmują 4. miejsce, tracąc do liderujących, Olimpii Grudziądz i Pogoni II Szczecin, zaledwie dwa punkty. W swoim ostatnim spotkaniu na Ceglanej z KP Starogard Gdański, uratowali w drugiej połowie remis po samobójczym trafieniu... Przemysława Brzeziańskiego. Ciekawostką jest fakt, że obecny napastnik KP Starogard, jest byłym zawodnikiem zarówno Błękitnych, jak i Świtu.

Świt ma jeden punkt mniej od Błękitnych (2 zwycięstwa, remis i wyjazdowa porażka z grudziądzkim liderem, trenowanym przez Bogusława Baniaka) i w tabeli plasuje się o jedną pozycję niżej od rywali, ale w przypadku ewentualnego zwycięstwa będzie mógł ich prześcignąć, więc sportowych emocji z pewnością nie zabraknie. Podopieczni Mariusza Kurasa zasygnalizowali ostatnio zwyżkę formy, wygrywając na wyjeździe ze Stolemem Gniewino 3:0. Szczecinianie potrzebowali niewiele więcej czasu niż pół godziny, by uzyskać prowadzenie po strzale Patryka Paczuka. Swoją dominację potwierdzili pod koniec drugiej połowy, zdobywając dwie bramki w odstępie kilku minut, a na listę strzelców wpisali się: Jakub Białczyk oraz Jędrzej Kujawa.

Kibiców czekają nie tylko sportowe emocje, lecz także dobra zabawa dla dzieci, młodzieży i całych rodzin, bo już od godz. 17 na stadionie odbywał się będzie festyn „Sportowe pożegnanie wakacji", a wśród wielu atrakcji organizatorzy zapowiadają wielkie dmuchańce dla dzieci, jakich na Skolwinie jeszcze nigdy nie było. Nie zabraknie też darmowych kiełbasek z grilla, a impreza będzie również miała charytatywny charakter i zbierane będą pieniądze dla poszkodowanego w wypadku samochodowym Kuby (m.in. na kiermaszu ciast i słodyczy).©℗ (mij)