poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Powstanie ośrodek piłkarski przy u. Bandurskiego

Piłka nożna. Powstanie ośrodek piłkarski przy u. Bandurskiego

Piłka nożna. Powstanie ośrodek piłkarski przy u. Bandurskiego
Data publikacji: 2017-11-21 11:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-21 23:03
Wywietleń: 4373 302015

W przyszłym roku ruszy budowa ośrodka piłkarskiego przy ul. Bandurskiego. Zakończenie prac budowlanych przewiduje się na rok 2019.

Piłkarski stadion szczecińskiej Stali (grają tam także ekstraligowe piłkarki nożne Olimpii) przy ul. Biskupa Bandurskiego jeszcze funkcjonuje, ale jest w opłakanym stanie, a główną trybunę wyłączono z eksploatacji.

Na mecze V ligi przychodzi przeważnie po 100-200 osób. A jeszcze nie tak bardzo dawno temu (na początku lat 80. ubiegłego wieku), gdy z obiektu korzystali piłkarze Stali Stocznia i byli bliscy awansu do ekstraklasy, stadion wypełniał się nadkompletem publiczności. Pojawiły się plany jego rozbudowy, tak by trybuny umiejscowić nad ul. Axentowicza.

Po drugiej stronie ul. Bandurskiego był obiekt treningowy składający się z dwóch boisk: żużlowego tuż przy ulicy i położonego wyżej trawiastego. Boiska jednak już od dawna nie są używane, gdyż granie w piłkę jest tam niebezpieczne z powodu sporej ilości szkła z rozbitych butelek. Jest to efekt tego, że boiska nie były dozorowane i okoliczni mieszkańcy zrobili tam sobie przysłowiowy bar pod chmurką.

Pojawiła się więc koncepcja, by kameralny stadion na Warszewie zlikwidować, natomiast na miejscu dawnych boisk treningowych wybudować nowoczesny osiedlowy kompleks piłkarski.

– W planach jest pełnowymiarowe trawiaste boisko piłkarskie i drugie ze sztuczną nawierzchnią oraz  trzecie sztuczne małe, a do tego pełna infrastruktura, oczywiście z szatniami – powiedział Marek Kolbowicz, przewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta Szczecina. – Prace powinny się zacząć w połowie przyszłego roku, a ich zakończenie planowane jest do końca 2019 roku. Do czasu oddania do użytku nowego obiektu obecny stadion będzie normalnie funkcjonował na dotychczasowych zasadach.

Do tej pory prace z nowym ośrodkiem były wstrzymywane z powodu garaży przy żużlowym boisku, bo część z ich użytkowników nie chciała słyszeć o przeniesieniu. Problem podobno jest już jednak prawie rozwiązany.

– Użytkownikom garaży zostanie zaproponowana inna lokalizacja i to w pobliżu, a nie będą mieli możliwości sprzeciwu, gdyż okres dzierżawy im już się kończy i definitywnie nie będzie przedłużony – wyjaśnił M. Kolbowicz. ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

23
Stadion zostaje gdzie był (tak wynika z info biura prasowego UM) rozbudowane będę trybuny. A nowe boiska treningowe powstaną po drugiej stronie ulicy
2017-11-21 22:59:53
Pawel
A co z terenem, gdzie aktualnie jest boisko Stali?
2017-11-21 19:35:17
Stettiner dreieck
Nowy stadion ma być wybudowany na Niebuszewie, tuż przy granicy z Żelechową i Warszewem.
2017-11-21 19:23:42
Kibic Stalówki i Olimpijek
Trzymam kciuki za powodzenie realizacji przedsięwzięcia. Stadion kameralnie położony. Stalówka to też praca z dziećmi i młodzieżą.
2017-11-21 19:17:18
zorientowany
douczyć się. stadion jest na Żelechowej, a zostanie przeniesiony na Niebuszewo.
2017-11-21 19:00:19
kazek
I super, do tej pory młode roczniki Stali tułały się po różnych obiektach. Może nadchodzi lepszy czas dla biednego ale zasłużonego klubu.
2017-11-21 14:26:20
Jan
No to super wiadomość, bo większość "kibicostwa" była przekonana, że to na szkółkę Pogoni jest to dofinansowanie
2017-11-21 12:55:39

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy