sobota, 23 stycznia 2021r.

Piłka nożna. Powołanie dla Buksy i Piotrowskiego

Data publikacji: 2018-10-02 14:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-02 14:49
Piłka nożna. Powołanie dla Buksy i Piotrowskiego
 

Trener młodzieżowej reprezentacji Polski Czesław Michniewicz powołał zawodników na mecze eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy z Danią (12 października, godz. 18:00, Ålborg) i Gruzją (16 października, godz. 18:00, Gdynia).

Wśród powołanych znalazł się 22-letni napastnik Pogoni Szczecin Adam Buksa. Dla naszego piłkarza to pierwsze powołanie do reprezentacji młodzieżowej prowadzonej przez byłego szkoleniowca portowców. Wcześniej był regularnie powoływany do młodzieżówki prowadzonej przez Marcina Dornę.

Buksa znalazł się nawet w kadrze młodzieżowej na turniej finałowy mistrzostw Europy rozgrywany w Polsce. Piłkarz nie zagrał jednak w żadnym z meczów, ale konkurentów miał bardzo silnych. Do miejsca w ataku konkurowali: Stępiński, Kownacki, Piątek i Niezgoda.

W kadrze trenera Michniewicza znalazł się też etatowy reprezentant, były piłkarz Pogoni, Jakub Piotrowski. 20-letni pomocnik ma duże problemy z grą w belgijskim Genk. W rozgrywkach ligowych nie zdążył jeszcze zadebiutować. W kwalifikacyjnych meczach do Ligi Europy zagrał w czterech meczach i zaliczył dwie asysty, natomiast w spotkaniu o Puchar Belgii w jednym spotkaniu też zaliczył jedną asystę. (par)

Fot. R. Pakieser

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ