poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Powołania młodych portowców

Piłka nożna. Powołania młodych portowców

Piłka nożna. Powołania młodych portowców
Data publikacji: 2020-01-23 14:24
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-23 14:24
Wywietleń: 632 439493

Selekcjoner Marcin Dorna ogłosił nazwiska zawodników, powołanych na towarzyski turniej reprezentacji Polski do lat 17 w La Mandze, a na liście znalazł się m.in. obrońca Pogoni Szczecin - Filip Balcewicz, który od blisko trzech lat regularnie otrzymuje powołania do juniorskich reprezentacji Polski. W obecnym sezonie jest jednym z liderów kadry U17, w barwach której rozegrał trzy spotkania w Pucharze Syrenki i komplet meczów w el. ME.
Jesienią Balcewicz był podstawowym zawodnikiem i kapitanem zespołu juniorów starszych, a obecnie przebywa z pierwszym zespołem na obozie w tureckim Belek. Powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski otrzymał również drugi z portowców - Mateusz Łęgowski, który w obecnym sezonie jest wypożyczony do hiszpańskiej Valencii.

Bramkarz Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin Kajetan Wojtasiak znalazł się w kadrze powołanej przez selekcjonera Rafała Lasockiego na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski do lat 15. Konsultacja szkoleniowa kadry U-15 rozpocznie się 2 lutego w Siedlcach i potrwa pięć dni. Wychowanek Dumy Pomorza ma już za sobą występ w biało-czerwonych barwach. W poprzednim sezonie - jeszcze w barwach reprezentacji do lat 14 - zagrał przeciwko rówieśnikom z Ukrainy. W obecnych rozgrywkach kapitan zespołu trampkarzy starszych Akademii Pogoni nie dostawał jednak szans od selekcjonera Lasockiego, więc zimowe powołanie może być zwiastunem owocnej wiosny.

(oprac. mij)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie