Piłka nożna. Portowcy Stars wicemistrzami Polski

Data publikacji: 30 stycznia 2023 r. 19:27
Ostatnia aktualizacja: 03 lutego 2023 r. 11:24
Srebrni medaliści halowych mistrzostw Polski Anno Domini 2023. Fot. Pogoń Szczecin SA

W Zawierciu, z udziałem aż 20 drużyn, odbyły się 32. halowe mistrzostwa Polski oldbojów w piłce nożnej, podczas których szczecińscy Portowcy Stars wywalczyli tytuł wicemistrzowski.

Nasza drużyna broniła złotego medalu wywalczonego przed rokiem, a tym razem szczecinianie zdobyli srebrny krążek. W sobotę (28 stycznia) rozegrano eliminacje, a w niedzielę finały. Portowcy Stars, jako obrońcy tytułu, rozpoczęli zmagania od niedzielnej fazy finałowej.

Turniej nie zaczął się dla szczecinian pomyślnie, gdyż w pierwszym spotkaniu ulegli zespołowi KS Lublin 0:2, a w drugim meczu tylko zremisowali z Zagłębiem Dąbrowskim 2:2. Dwa pozostałe mecze w fazie grupowej nasi piłkarze wygrali, pokonując Polonię Rzeszów 5:3 oraz Cracovię 2:1, co zapewniło im awans do czołowej czwórki turnieju.

W półfinale turnieju los skrzyżował Portowców Stars z Włókniarzem Wrocław, a szczeciński zespół zwyciężył 3:1. W wielkim finale nasi zawodnicy mieli z kolei okazję zrewanżować się drużynie KS Lublin za porażkę w fazie grupowej. Z potyczki po raz kolejny zwycięsko wyszli jednak lublinianie, którzy pokonali oldbojów ze Szczecina 3:2.

W Zawierciu Portowcy Stars wystąpili w składzie: Marcin Markiewicz, Mariusz Giergiel - Olgierd Moskalewicz, Bartosz Ława, Tomasz Wydmuszek, Rafał Andruszko, Robert Sikorski, Dawid Trzeźwiński, Adam Liszczak, Radosław Kozieł, Tomasz Podobas, Tomasz Mendak, Arkadiusz Kondraciuk, Damian Górewicz i Jarosław Norsesowicz. (mij)