poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Portowcy na testach w Birmingham

Piłka nożna. Portowcy na testach w Birmingham

Piłka nożna. Portowcy na testach w Birmingham
Data publikacji: 2018-02-17 11:58
Wywietleń: 893 314654

15-letni Filip Balcewicz i Kacper Kozłowski najbliższy tydzień spędzą na Wyspach Brytyjskich. Młodzi Portowcy zostali zaproszeni przez Birmingham City, by wziąć udział w treningach i poznać sposób funkcjonowania tamtejszej Akademii.

Podopieczni trenera Michała Zygonia dołączyli do zespołu U16, który rozgrywał ligowe spotkanie z Sheffield United. Później szczecinianie obejrzą jeszcze jeden mecz – tym razem będzie to pojedynek pierwszego zespołu z Millwall w ramach angielskiej Championship.

W kolejnych dniach Balcewicz i Kozłowski będą trenowali ze swoimi rówieśnikami z Birmingham City, a także wezmą udział w zajęciach zespołu U18. Zwieńczeniem wyjazdu będzie udział w spotkaniu przeciwko Barnsley F.C.

Młodzi piłkarze wrócą w przyszłą niedzielę i od poniedziałku wznowią przygotowania do nadchodzącej rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U17.

Balcewicz i Kozłowski to jedni z najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy Pogoni, jacy pojawili się w klubie w ostatnich latach. Obaj w rundzie jesiennej występowali w starszej drużynie rocznika 2002, która rywalizowała w lidze z drużynami z rocznika 2001 i obaj należeli do najlepszych w drużynie, choć musieli stawić czoła głównie konkurentom o dwa lata, co na tym etapie rozwoju stanowi sporą różnicę.

Zarówno Balcewicz, jak i Kozłowski są podstawowymi zawodnikami w reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej, a nawet kluczowymi w tej drużynie piłkarzami. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy