Strona główna > Sport > Piłka nożna. Porażki rezerw Pogoni i Chemika

Piłka nożna. Porażki rezerw Pogoni i Chemika

Data publikacji: 2019-08-31 19:02
Wywietleń: 398 411934

Po dramatycznym i trzymającym w napięciu do samego końca spotkaniu Unii Janikowo z rezerwami Pogoni Szczecin, ci pierwsi wygrali 4:3 (2:2). Gole dla szczecinian zdobyli: Smoliński, Kalenik i Benedyczak.

Przed przerwą szczecinianie dwa razy doprowadzali do wyrównania, natomiast 10 minut po zmianie stron gol Benedyczaka spowodował, że goście objęli prowadzenie. Nie umieli jednak go utrzymać. Z trudnego wyjazdowego terenu nie przywiozą nawet punktu.

Gole Benedyczaka sprawił, że było to jego już czwarte trafienie w obecnym sezonie. 18-latek mocno pracuje na zaufanie Kosty Runjaica, który na razie stawia w roli zmiennika Buksy na 29-letniego, znajdującego się bez formy Maniasa.

Kalenik zdobył swoją drugą bramkę w obecnym sezonie. Wychowanek Salosu w poprzednim, premierowym sezonie w barwach Pogoni zdobył cztery gole, spisuje się zatem bardzo dobrze i cały czas się rozwija. Dla defensywnego pomocnika Smolińskiego to premierowe trafienie na poziomie piłki seniorskiej.

Porażki doznał też Chemik Police, który przegrał na własnym boisku z Polonią Środa Wlkp. 0:2 (0:1). Dla naszego beniaminka opierającego skład na wychowankach to była druga porażka z rzędu i trzeci z kolei mecz bez wygranej. (par)