Strona główna > Sport > Piłka nożna. Porażka Pogoni, zwycięstwo Salosu

Piłka nożna. Porażka Pogoni, zwycięstwo Salosu

Data publikacji: 2016-09-10 15:16
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-10 18:44
Wywietleń: 848 154464

Juniorzy Pogoni Szczecin doznali pierwszej w obecnym sezonie porażki w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Pawła Crettiego przegrali w Lubinie z miejscowym Zagłębiem 1:4 (0:1). Jedyną bramkę dla Portowców zdobył z rzutu karnego Waleński.

Juniorzy Pogoni nie mają szczęścia do Zagłębia. Dwa lata temu przegrali w Lubinie 1:5, a w poprzednim sezonie 1:4.

- Mieliśmy szczególnie po przerwie dużą przewagę, stworzyliśmy więcej sytuacji, a rywal nas kontrował – ocenił mecz trener Paweł Cretti. - Rywal dysponował najsilniejszym z możliwych składem, u nas kilku czołowych junirów zabrakło, pojechali na mecz rezerw.

Trener Cretti nie mógł skorzystać między innymi z: Kowalczyka, Jarocha, Bochnaka, Maćkowskiego, Bartolewskiego, Kujawy, Stasiaka i Stefaniaka. Ponadto z pierwszą drużyną na mecz z Lechem pojechał Listkowski.

W zespole Pogoni wystąpiło trzech 16-latków: od pierwszej minuty zagrał Starzycki, a po przerwie na boisko wyszli: Benedyczak i Boniecki.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła drużyna beniaminka Salosu Szczecin, która na własnym boisku pokonała drugiego z beniaminków Miedź Legnica 3:0.

To duże osiągnięcie młodych szczecinian. Miedź w ostatnich meczach prezentowała bardzo dobrą formę, pokonała Lechię Gdańsk i zremisowała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. W Szczecinie poniosła najdotkliwszą porażkę w sezonie. ©℗ (par)