Piłka nożna. Porażka Pogoni w Lidze Mistrzyń [GALERIA] (akt. 1)

Data publikacji: 04 września 2024 r. 22:11
Ostatnia aktualizacja: 05 września 2024 r. 00:22
Piłka nożna. Porażka Pogoni w Lidze Mistrzyń
Fot: Dariusz GORAJSKi

Pogoń Szczecin przegrała ze szwajcarskim Servette FC Chênois Féminin w meczu grupy 7 I rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów kobiet i straciła szanse na awans do II rundy.

Pogoń Szczecin - FC Servette - 0:1 (0:0); 0:1 Jonušaitė (90)

Pogoń: Anna Palińska - Alicja Dyguś, Julia Brzozowska,  Kinga Bużan, Weronika Szymaszek (90,  Androníki Michalopoúlou) - Jaylen Crim (68, Kornelia Okoniewska), Alexis Legowski, Martyna Brodzik, Emilia Zdunek (90, Luana Zajmi), Zofia Giętkowska (82, Aleksandra Kuśmierczyk) - Natalia Oleszkiewicz (90, Agnieszka Garbowska).

Mistrzynie Polski na osłodę zagrają jeszcze w sobotę o godz. 12 w meczu o trzecie miejsce w grupie z izraelskim Maccabi Kiryat Gat. W walce o awans z grupy 7 w sobotę wieczorem spotkają się pogromczynie Pogoni i grecki PAOK. (woj)

***

Wcześniejsza informacja:

Piłkarki Pogoni Szczecin przegrały 0:1 (0:0) na własnym boisku w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Mistrzyń ze szwajcarską drużyną Servette FCCF Genewa.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Piłkarki Pogoni oddały nawet więcej strzałów na bramkę rywalek. W drugiej połowie uwidoczniła się przewaga szwajcarskiego zespołu. Dodatkowo w 76. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiała opuścić Alexis Legowski. Niestety, grająca w osłabieniu Pogoń straciła bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Zwycięskiego gola strzeliła Rimante Jonusaite.

Wieczorny środowy pojedynek był drugim półfinałem rozgrywanego w Szczecinie turnieju z udziałem czterech zespołów, a oprócz Pogoni i Servette, na Twardowskiego rywalizowały jeszcze grecki PAOK Saloniku oraz izraelski FC Kiryat Gat. Ttriumfator szczecińskiego turnieju uzyska awans do dalszych gier. Pokonane kluby zmierzą się ze sobą w sobotnie południe, a stawką tego meczu będzie jedynie prestiż i satysfakcja z III miejsca w turnieju kwalifikacyjnym Ligi Mistrzyń.