Piątek, 26 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Porażka Olimpii z mistrzyniami

Data publikacji: 28 października 2018 r. 17:49
Ostatnia aktualizacja: 29 października 2018 r. 12:33

Ekstraliga piłkarek nożnych: MEDYK Konin - OLIMPIA Szczecin 4:2 (2:0); 1:0 Gawrońska (10), 2:0 Kaletka (44), 3:0 Gawrońska (57), 3:1 Sirant (58), 4:1 Chudzik (86 karny), 4:2 Brzozowska (90).

OLIMPIA: Pastusiak - Oleszkiewicz (82 Łaniewska), Sirant, Michalczyk, Radochońska - Shahbazyan (69 Grosicka), Sudyk (34 Brzozowska), Böhm, Witczak - Ratajczyk, Hryb

Szczecińskie olimpijki nie przestraszyły się wielokrotnych mistrzyń Polski i nie nastawiły się na defensywę, lecz zaprezentowały otwarty futbol. Dzięki temu mecz był ciekawy i obfitował w sytuacje strzeleckie pod obiema bramkami.

Olimpia mogła objąć prowadzenie już w 1 minucie, ale strzał Böhm trafił w poprzeczkę. W 10 minucie gospodynie objęły prowadzenie, a podwyższyły je tuż przed przerwą. Trzeci gol stracony po przerwie także nie załamał szczecinianek, które rozgrywały dobre spotkanie i zakończyły je honorowym wynikiem.

Było to ostatnie spotkanie I rundy, ale sezon się jeszcze nie kończy i już w sobotę w pierwszej rewanżowej kolejce Olimpia zagra w Wałbrzychu z tamtejszym AZS-em PWSZ. ©℗ (mij)