Środa, 24 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Porażka Olimpii w Białej Podlaskiej

Data publikacji: 11 maja 2019 r. 16:25
Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2019 r. 16:25

Ekstraliga piłkarek nożnych: AZS PSW Biała Podlaska - OLIMPIA Szczecin 3:2 (1:1); 0:1 Michalczyk (12 karny), 1:1 Cieśla (42), 1:2 Brzozowska (54), 2:2 Gąsieniec (69), 3:2 Gąsieniec (84).

OLIMPIA: Pastusiak - Brodzik, Michalczyk, Brzozowska, Witczak (57 Oleszkiewicz) - Łaniewska (71 Ratajczyk), Bińkowska (67 Kalmus), Böhm (87 Litwiniec), Shahbazyan, Radochońska - Hryb (87 Witkowska)

Pierwsze spotkanie w Grupie Spadkowej rozpoczęło się udanie dla szczecinianek, bo już w 12 minucie po strzale Michalczyk z jedenastki nasz zespół objął prowadzenie. Niestety tuż przed przerwą akademiczki zdołały wyrównać i mecz rozpoczął się praktycznie od nowa.

Nie minęło dziesięć minut drugiej połowy, gdy olimpijki ponownie wyszły na prowadzenie, a autorką drugiego gola była Brzozowska. Po kwadransie wyrównała jednak Gąsieniec, a po kolejnym kwadransie strzał tej zawodniczki dał gospodynią prowadzenie i ostatecznie komplet punktów.

W końcówce Olimpia mogła jednak wyrównać, bo po strzale Radochońskiej piłkę odbiła jeszcze Hryb i futbolówka wpadła do siatki, ale zdaniem trójki sędziowskiej Ukrainka była na pozycji spalonej i gol nie został uznany. ©℗ (mij)