niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pomagamy Krystianowi

Piłka nożna. Pomagamy Krystianowi

Piłka nożna. Pomagamy Krystianowi
Data publikacji: 2016-12-14 09:43
Wywietleń: 853 183442

W sobotę 17 grudnia o godz. 15.45 w Azoty Arenie przy ul. Szafera odbędzie się mecz ekstraklasy futsalu pomiędzy Pogonią ’04 Szczecin i Piastem Gliwice, ale nie będzie to zwykłe spotkanie, lecz wydarzenie charytatywne, zorganizowane w celu zebrania środków pieniężnych na leczenie bramkarza Pogoni Szczecin Krystiana Rudnickiego.

- Na początku tego roku spotkanie z Rekordem Bielsko-Biała zgromadziło na trybunach Azoty Areny ponad 5 tysięcy kibiców, a teraz mając na względzie szczytny cel, liczymy, że kibice stawią się w nie mniejszej liczbie - powiedział Paweł Płuciennik z Pogoni ’04.

Wszystkie bilety będą w cenie 5 złotych, a ponadto odbędzie się licytacja bardzo atrakcyjnych sportowych pamiątek, jak koszulki czy piłki z autografami znanych zawodników. Dochód w całości przekazany zostanie Krystianowi Rudnickiemu, który po operacji przeszczepu szpiku kostnego potrzebuje pomocy. Pogoń ’04 przekaże mu ponadto po 5 złotych z każdego sprzedanego karnetu na sezon 2016/17, do których gratisowo dodaje klubowy szalik.

Dodatkowymi atrakcjami będą występy żeńskiej orkiestry dętej Olimpia i studia taneczno-artystycznego Rytmix. Wiele bezpłatnych atrakcji czekać będzie na najmłodszych kibiców, w tym gratisowe lody z Bistro & Cafe „Szyszka”.

W przerwie meczu zostaną przeprowadzone trzy licytacje niezwykle cennych pamiątek: piłka z podpisami reprezentantów Polski w piłce nożnej, koszulka Kamila Grosickiego z Stade Rennes z osobistą dedykacją i koszulka meczowa Pogoni Szczecin wraz z podpisami całego zespołu. Każda licytacja zacznie się od kwoty 500 zł.

O problemach 22-letniego Krystiana Rudnickiego jako pierwszy napisał „Kurier”. Artykuł zainspirował do wielu akcji charytatywnych mających na celu pomoc byłemu piłkarzowi Pogoni..

Na progu kariery Rudnicki z Chemikiem Police wywalczył mistrzostwo Polski juniorów młodszych, następnie z Pogonią zdobył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów i trafił na treningi do pierwszej drużyny. Następnie został wypożyczony do II-ligowego Kluczborka. Tam bił kolejne rekordy bez puszczonej bramki, trafił do młodzieżowej reprezentacji Polski i zadebiutował w niej w oficjalnym meczu.

Dziś bramkarz zmaga się z chorobą, ciężką anemią aplastyczną. Od ponad 200 dni przebywa w szpitalu i okazało się, że niezbędny był przeszczep szpiku kostnego od siostry, który dokonano niedawno we Wrocławiu. Piłkarz jest dobrej myśli. Wierzy, że wszystko zakończy się pomyślnie i nie zrezygnował z marzeń o karierze piłkarskiej.

Przeszczep to nie jest jednak koniec leczenia. Potem będą leki, liczne kontrole i obserwacja, jak organizm sobie z tym radzi.
Lekarze są dobrej myśli, uważają, że bramkarz ma silny organizm, uprawiał wyczynowo sport i powinien dać radę. ©℗ (mij, par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy