Środa, 01 maja 2024 r.

Piłka nożna. Polska zremisowała ze Szkocją, zagrał Grosicki

Data publikacji: 24 marca 2022 r. 23:51
Ostatnia aktualizacja: 25 marca 2022 r. 11:06
Kamil Grosicki powrócił do reprezentacji po długiej przerwie Fot. Ryszard PAKIESER

W wyjazdowym meczu towarzyskim piłkarska reprezentacja Polski zremisowała w Glasgow ze Szkocją, a w doliczonym czasie remis golem z rzutu karnego uratował rezerwowy Krzysztof Piątek. Było to pierwsze spotkanie byłego trenera Pogoni Szczecin Czesława Michniewicza jako selekcjonera reprezentacji Polski. W naszej drużynie kontuzje odnieśli: Milik i Salamon.

Szkocja - Polska 1:1 (0:0); 1:0 Kieran Tierney (68), 1:1 Krzysztof Piątek (90+3 karny).

Szkocja: 1. Craig Gordon - 4. Scott McTominay, 5. Grant Hanley, 6. Kieran Tierney - 22. Nathan Patterson (67, 2. Stephen O'Donnell), 14. Billy Gilmour (77, 23. Kenny McLean), 8. Callum McGregor (77, 16. Ryan Jack), 7. John McGinn, 11. Ryan Christie (77, 17. Stuart Armstrong), 3. Greg Taylor (67, 18. Aaron Hickey) - 10. Ché Adams (90, 19. Jacob Brown).

Polska: 12. Łukasz Skorupski - 3. Bartosz Salamon (44, 16. Krystian Bielik), 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek (83, 21. Adam Buksa) - 2. Matty Cash, 6. Szymon Żurkowski, 10. Grzegorz Krychowiak (61, 17. Sebastian Szymański), 20. Piotr Zieliński (71, 11. Kamil Grosicki), 8. Jakub Moder, 13. Arkadiusz Reca - 7. Arkadiusz Milik (27, 23. Krzysztof Piątek).

Żółta kartka: Reca. Sędziował: Robert Hennessy (Irlandia). Widzów: 39 090.

Tzw. stuprocentowych sytuacji w meczu nie było zbyt wiele. a dobrej okazji w 65. minucie nie wykorzystali Polacy. Po przechwycie w środku pola Szymański dograł do Piątka, który ograł rywali i oddał strzał, jednak piłkę z linii bramkowej wybił Gilmour. W 68. minucie gospodarze objęli prowadzenie gdy dośrodkowanie z rzutu wolnego McGinna precyzyjnym strzałem głową wykończył Tierney. W 84. minucie po wybiciu piłki z autu przez Casha i zgraniu głową Bielika fatalnie przestrzelił z powietrza skrzydłowy Pogoni Grosicki, który pojawił się na ostatnie dwadzieścia minut, jak prognozowaliśmy w przedmeczowej zapowiedzi w "Kurierze Szczecińskim". W ostatniej akcji spotkania, po podaniu głową dopiero co wprowadzonego na boisko byłego piłkarza Pogoni Buksy, sfaulowany został w polu karnym Piątek, który golem z jedenastki uratował remis. W naszej kadrze zagrało jeszcze dwóch byłych piłkarzy z naszego regionu. Cały mecz spędził na boisku były obrońca Floty Świnoujście Reca, który popełnił sporo błędów, a nieco ponad godzinę zagrał Krychowiak, mający dobre i złe chwile.

We wtorek o godz. 20.45 na Stadionie Śląskim w Chorzowie Polska zagra finałowy baraż o prawo gry na mistrzostwach świata Katar 2022 ze Szwecją, która w czwartek po dogrywce (bezbramkowy rezultat w regulaminowym czasie) wygrała z Czechami 1:0, a zwycięskiego gola strzelił Robin Quaison w 110 minucie. W drużynie gospodarzy wystąpił Jesper Karlström z Lecha Poznań, a w zespole gości zagrał Tomáš Pekhart z Legii Warszawa.

Wyniki pozostałych baraży:
Walia - Austria 2:1 (1:0)
Włochy - Macedonia Północna 0:1 (0:0)
Portugalia - Turcja 3:1 (2:0)

Wahan Biczachczjan z Pogoni w 19 minucie strzelił gola dla reprezentacji Armenii w wygranym 1:0 towarzyskim meczu z Czarnogórą, a nasz pomocnik grał do 69. minuty.